RSS

Szokująca kampania społeczna – dzieci palące papierosy

23.01

2012

W coraz to młodszym wieku młodzież sięga po papierosy. Na co dzień tego nie widzimy, ale od nikotyny uzależnione są nawet kilkuletnie dzieci. Brytyjska artystka Frieke Janssens postanowiła nagłośnić problem. Kilka miesięcy temu ukazały się jej piękne a zarazem szokujące zdjęcia, przedstawiające dzieci palące papierosy. W Anglii, z której artystka pochodzi, aż 60% 12-latków sięga po pierwszego papierosa.

Sesja The Beauty of an Ugly Addiction przedstawia ubrane w stylu retro dzieci, które wyzywająco naśladują dorosłych, uzależnionych od nikotyny. W trakcie sesji dzieci nie paliły prawdziwych papierosów – dym uzyskano za pomocą kadzidełka.

Artystce udało się zszokować odbiorców i przemówić do wyboraźni. Warto zastanowić się przed sięgnięciem po kolejnego papierosa i nie być obojętnym na ten niezauważany problem.

Przeczytaj także:

Informacje o Marta Kowalczys

Prowodyrka orzeźwiających spacerów wokół biura. W Płodnych od ponad dwóch lat, jako Account Manager dba o kontakty z klientami. Lubi organizować eventy – jak trzeba to stanie na rzęsach. Pilnie studiuje w firmowej bibliotece wszelkie nowości oraz z sercem przypomina wszystkim o terminach, które ich gonią (o swoich czasami nie pamiętając).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Copyright © 2010 - Agencja Płodni.com - powered by WordPress