Akcja „Mafia Dla Psa”, czyli Rysiek z klanu wraca do gry – kopią brytyjskiego pomysłu?

10 grudnia ruszyła kampania społeczna Mafia Dla Psa, która zbiera pieniądze dla Fundacji na rzecz zwierząt „Przytul psa”. Z tej okazji nakręcono film promocyjny, który bije rekordy!

Głównym bohaterem filmu okazał się Piotr Cyrwus grający Rysia z Klanu. Rysiek z Klanu wraca do gry – filmik ten w trzy dni uzyskał ponad milion trzysta wyświetleń na You Tube! Aktor opowiada w nim, jak należy traktować psy. Dzięki niemu fundacja zebrała w kilka dni od pierwszej emisji ponad 60 tysięcy złotych! Oprócz tego, że grudzień to dobry czas na akcje dobroczynne, ze względu na to, że zbliżają się Święta i ludzie chętniej wydają pieniądze, to film ten okazał się wyjątkowo intrygujący.

Super pomysł i szczytny cel – ludzie to lubią, tylko można zauważyć, że pomysł nie jest nasz polski. Podobną reklamę wyemitowano w Wielkiej Brytanii. Twórcy polskiej wersji mogli inspirować się brytyjskim klipem na temat udzielania pierwszej pomocy. Film ten został nagrany na rzecz British Heart Foundation. Tam gangstera zagrał były piłkarz i aktor Vinnie Jones znany między innymi z „Przekrętu” czy „ 60 sekund”. Moim zdaniem świetny pomysł, który bardziej angażuje i budzi większe zainteresowanie wśród różnych grup społecznych. W tym filmie Vinnie Jones dokładnie omawia i pokazuje jak udzielić pierwszej pomocy.

Jest to przykład na to, że kampanie społeczne wcale nie muszą być nudne i mdłe. Twórcy tej kampanii spodziewali się dużej popularności spotu, ale nie aż tak dużej. Dzięki zaangażowaniu mediów oraz internautów film cieszy się wciąż dużą popularnością, no i przede wszystkim zbiórka pieniędzy może pochwalić się dużym zainteresowaniem. Bardzo dobrze, że nie powtarzamy starych wzorców reklam społecznych oraz nie boimy się nowych trendów. Początkowo filmik mógł wzbudzać pewne zaskoczenie, jednak cechuje go swego rodzaju dowcip. Osobiście bardzo lubię tego rodzaju niebanalne reklamy. Po takiej akcji, kto nie pomoże zwierzakom?! Kto chce a jeszcze tego nie zrobił, lepiej niech się spieszy, akcja zaplanowana jest do końca roku kalendarzowego.