Co byłbyś w stanie zrobić aby zgarnąć nowy komputer? Genialne eksperymenty społeczne producenta procesorów – Intel

Intel postanowił przeprowadzić serię eksperymentów, aby sprawdzić co ludzie są w stanie zrobić aby zgarnąć nowiutkiego Ultrabook’a. Według producentów ich nowy komputer to przede wszystkim rozrywka i kreatywność i w taki sam sposób go zareklamował. Na Youtube ukazała się niedawno seria sześciu filmików z różnych stron świata, zawierających eksperymenty, w których to należało wykazać się sprytem, siłą, odwagą czy determinacją aby zgarnąć nowy sprzęt.


1. Ekscytacja

Pierwszy filmik pochodzi z Jakarty, stolicy Indonezji. W ekskluzywnym centrum handlowym niespodziewanie pojawiła się scena, na której każdy z przechodniów musiał okazać swoją ekscytację. Ukryta w sprzęcie kamera i specjalny licznik pokazywały poziom zaangażowania włożony w wykonanie zadania. Uczestnicy zabawy skakali, tańczyli, robili wszystko co się tylko da, aby wskaźnik ekscytacji wskazał najwyższy poziom. Łatwo nie było, ale pewnej roztańczonej pani się udało.

2. Determinacja

Drugi eksperyment przeprowadzony został w Sydney w Australii. Na jednej z plaż można było wygrać aż 10 Ultrabook’ów. Na plaży w specjalnych, ochronnych walizkach zakopano 10 komputerów oraz kilka innych przedmiotów, które miały zmylić poszukiwaczy skarbów. Każdy plażowicz mógł za pomocą wykrywaczy metalu rozpocząć poszukiwania. Najwytrwalsi kopali nawet przez kilka godzin. Jedna z pań wykopała 65 dziur. Bezskutecznie 🙂

3. Przekonanie

Mieszkańcy Melbourne w Australii aby zdobyć komputer musieli zgromadzić do tego pomocników z ulicy – mieli na całe zadanie 5 minut. W mieście stanęła wielka waga. Aby wygrać należało namówić jak największą liczbę osób do tego, aby stanęła na wadze. Pomocnicy stawali na jednej szali, dzięki czemu stojący na drugiej szali zawodnik mógł dosięgnąć specjalnego klucza, który otwierał witrynę z nagrodą.

4. Siła

Fizycznego zadania doczekali się mieszkańcy Bangkoku. Tam w mieście pojawiła się dużych rozmiarów maszyna, która mierzyła siłę zadawanych w dowolny sposób ciosów. Uderzenie w maszynę odpowiednią siłą sprawiało otwarcie się gabloty, w której znajdował się Ultrabook. Wielu śmiałków próbowało uderzać w nią wszystkimi częściami ciała i na rożne sposoby. Na specjalnym ekranie pojawiały się komunikaty „Much harder” czy „You suck”.

5. Upór

W tym samym mieście, w centrum handlowym pojawiła się specjalna bramka, odliczająca ilość osób, które skorzystały tego dnia z ruchomych schodów. Osoba, która jako numer 9,999 zjechała ze schodów wygrywała.

6. Odwaga

Ostatni eksperyment społeczny odbył się aż w trzech lokalizacjach. W odróżnieniu do poprzednich na mieście nie pojawiły się żadne dziwne instalacje a tylko i wyłącznie same gabloty z komputerem w środku. Co trzeba było zrobić aby go wygrać? Zobaczcie sami 🙂