Czy najpopularniejsze fanpage’e gwiazd muzycznych są rzeczywiście najlepsze?

Wydawać by się mogło, że jeśli fan page ma dziesiątki milionów fanów, powinien być prowadzony wzorcowo. Przede wszystkim dlatego, by ich nie zawieść, ale też by zdobyć nowych sympatyków. Jak to wygląda w praktyce? Średnio, wzięliśmy pod lupę 5 najpopularniejszych fan page’y muzyków:

1. Rihanna 61.667.312 fanów
2. Eminem 61.314.968 fanów
3. Shakira 54.953.120 fanów
4. Lady Gaga 53.249.982 fanów
5. Michael Jackson 51.982.402 fanów

Aż dwa z nich nie posiadają covera, a tu mija pół roku od ich wprowadzenia. Mówiło się tyle o wzroście aktywności po dodaniu covera, jednak gwiazdy jak to gwiazdy, nie muszą dbać o fanów, oni sami do nich przychodzą. Zasłużenie na pierwszym miejscu plasuje się Rihanna, ciekawy fan page, przydatne profesjonalne aplikacje. Nic dziwnego, że jest wyżej niż Eminem, który publikuje cokolwiek dwa lub kilka razy w miesiącu. W dodatku informacje dotyczą podopiecznych jego wytwórni, co nie wszystkich fanów satysfakcjonuje. Gwiazdy czują się na tyle bezkarne, że potrafią łamać regulamin Facebook a konkretnie Lady Gaga, która sugeruje polubienie innego fan page’a w aplikacji na swoim.

Poniżej krótkie podsumowanie fan page’y:

Rihanna
– Cover – brak
– Komunikacja – częsta, promocja utworów, prywatne zdjęcia, newsy z życia
– Aplikacje: trasa koncertowa, newsletter, zakup singli, klipy, utwory

Eminem
– kilka wpisów w miesiącu, promujące głównie grupę Slaughterhouse, brak prywatnych zdjęć
– Aplikacje: utwory, sklep z koszulkami

Shakira
– Komunikacja – częsta, promocja utworów, prywatne zdjęcia, newsy z życia
– Aplikacje: video

Lady Gaga
– Cover – brak
– Komunikacja – bardzo częsta, prywatne zdjęcia, newsy z życia
– Aplikacje – video, sklep

Michael Jackson
– Komunikacja – bardzo częsta, prywatne zdjęcia, newsy z przeszłości
– Aplikacje – video

 

Krótko podsumowując, ci lepsi 'gracze' mają ułatwione życie, cokolwiek nie zrobią z swoim fan page’em, fanów będzie im przybywać. Co jednak powinni zrobić, by wycisnąć jeszcze lepsze wyniki? Zamieszczać to, co jest albo trudno dostępne, albo pierwszy raz. Fanów na pewno ucieszy fakt o nowym singlu, czy też zdjęcie w swoim domu, gdy zobaczą to na swojej tablicy szybciej niż na portalu plotkarskim 🙂