Kampania walki z rakiem

Nowotwór to choroba, którą z całą pewnością każdy z nas chciałby omijać szerokim łukiem. Niestety bardzo często na własne życzenie pozwalamy by niewykryty rozwijał się w nas bądź został wywołany przez działania jakie podejmujemy (rak skóry). Organizacja „Friends od Cancer Patients” z okazji Światowego dnia Nowotworu postanowiła ustrzec ludzi przez dwoma najczęstszymi powodami jego rozwoju.

Nadmierne wystawianie ciała na działanie promieni słonecznych (bez korzystania z odpowiednich filtrów) zabija codziennie na całym świecie 20 osób. By wywołać u plażowiczów pożądany efekt postanowiona wzdłuż plaży rozłożyć i rozdać 300 ręczników. Nie byłoby w tym nic ciekawego gdyby nie fakt, że zostały one przycięte tak by swoim kształtem przypominały trumnę. Dodatkowo umieszczono napis „Over-exposure to the sun causes skin canser killing 20 people every day. Protect yourself.”

Efekt został osiągnięty – część plażowiczów skorzystała z ręcznika jako okrycia, inni postanowili się częściowo ubrać.

Postanowiono zwrócić także uwagę na fakt jak ważna w przypadku kobiet jest kontrola regularna piersi. 250 „piłeczek antystresowych” zostało rozstawionych w damskich przymierzalniach i toaletach w centrach handlowych Dubaju. Każda z piłek miała w sobie zatopiony mały kamyk, który był odczuwalny po ściśnięciu. Napis dodawał odpowiedniego efektu, który miał zobrazować kobietom jak bardzo ważna jest profilaktyka: „If it doesn’t feel right, something could be wrong. Early detection can help you fight breast cancer.

Wyniki były bardzo dobre – w niespełna w dwa tygodnie po rozpoczęciu akcji na infolinię organizacji zadzwoniły 143 kobiety z prośbą o więcej informacji temat raka piersi i tego jak mogą zapobiec chorobie.

Na koniec już nie kampania organizacji „Friends od Cancer Patients” jednak nadal pozostająca w temacie walki z rakiem. Krótko i na temat – takie billboardy lubię.