Najśmieszniejsze, najdziwniejsze i najstraszniejsze zdjęcia z Google Street View

Czy w przeciągu ostatniego roku zauważyłeś dziwne auto w Twojej okolicy? Jeżeli tak, to pewnie był to samochód Google Maps. Jeżeli miałeś „szczęście” to może znajdziesz siebie lub swoich znajomych uchwyconych przez kamery Google. Google Street View wyświetla zdjęcia, które zostały wykonane z poziomu ulicy przez kamery zamontowane na samochodach.

Wszystko zaczęło się w 2007 roku, kiedy samochód z dziwną anteną na dachu zarejestrował obraz w większych miastach w Stanach Zjednoczonych. Następnie w 2008 fotografowana była trasa Tour de France. W tym samym roku również Australia, Japonia oraz inne miasta w USA. Kolejno rejestrowano większe miasta lub ważniejsze miejsca Francji, Hiszpanii, Włoch.

W 2009 roku samochód Google Street View jeździł po Wielkiej Brytanii, Holandii, Szwajcarii, Portugalii, Czechach, Republice Chińskiej, Kanadzie, Meksyku, Singapurze. Do Szwecji, Danii, Finlandii, Norwegii, Chińskiej Republiki Ludowej, Makau, RPA, Brazylii, Irlandii, Niemiec, Rumunii dotarł w 2010 roku. Natomiast w 2011 odwiedził ważniejsze miejsca Rosji, zwiedził Wyspę Man, Jersey, Monako oraz Irak.  W 2011 pojawił się w Polsce, Korei Południowej, Izraelu, Estonii a także na Ukrainie i Łotwie.

W związku z tym, że zdjęcia dostępne są w wysokiej jakości obrazu, pojawiły się postulaty mówiące o naruszeniu prawa ludzi do prywatności.

Szczególnie czułe na tym punkcie były takie kraje jak Japonia, Wielka Brytania oraz miasto North Oaks w USA. Dlatego na obecnych zdjęciach zamazane są twarze zarejestrowanych na nich osób.

Zdjęcia zarejestrowały codzienne życie miast – w sieci aż roi się od widoków, które nierzadko zaskakują. Śmieszne ujęcia, motywy których nikt się nie spodziewa, są główną atrakcją przeglądających trasy. Zobaczcie sami, co dzieje się wokół Was. Dajcie znać, jeżeli sami widzieliście samochód Google Maps i podsyłajcie ciekawe zdjęcia.

zdjęcia zebrało: boredpanda.com