Obudź w sobie ducha sportu

To, że poranna gimnastyka ma pozytywny wpływ na nasz organizm, wie każdy. Sama wiedza nie wystarczy jednak, by wcielać ją w życie i ochoczo wyskakiwać rano z łóżka, w celu wykonania kilku skłonów i przysiadów. Co innego, gdy mieszka się w Rosji…

W moskiewskim metrze postawiono nietypowy biletomat – nie przyjmuje on żadnych pieniędzy – aby „kupić” bilet należy zrobić 30 przysiadów. Wbrew pozorom akcja przyciąga ludzi w różnym wieku i o różnej posturze (kto powiedział, że na darmowy przejazd metrem skuszą się tylko gibkie gimnastyczki?).

Automat został postawiony przez Rosyjski Komitet Olimpijski i jest częścią akcji promującej Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi. Zostało do nich jeszcze trochę czasu (Igrzyska odbędą się w lutym 2014), ale wiadomo, że na efekty kuracji odchudzającej dla narodu, trzeba będzie trochę poczekać. –Chcielibyśmy pokazać, że zawody olimpijskie, to nie tylko międzynarodowe rozgrywki, które ludzie oglądają w TV, ale także udział każdego w sportowym stylu życia – mówi Alexander Zhukov, prezes Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego. Filmik pokazujący zmagania mieszkańców Moskwy ma na YouTube już ponad 2,5 mln wyświetleń i trudno się nie zgodzić, że budzi ducha sportu.