Pokaż mi swój ślub, a powiem Ci kim jesteś

To żadna nowość, że ludzie uwielbiają pudelki, kozaczki, zeberki, plotki, aferki. Wśród tych sensacji ekscytujemy się szczególnie także… ślubami. Dlaczego? Bo uwielbiamy podglądać i obgadywać życie prywatne celebrytów. Ale taki publiczny ślub to również idealny moment w życiu znanych i lubianych, w którym to oni mogą zwrócić na siebie uwagę mediów i nareszcie „zaistnieć”. Dlatego też wielu z nich doskonale potrafi wykorzystać tę okazję i zrobić z tej uroczystości marketingowy event, a czasem nawet nieźle na nim zarobić.

Wiedzieliście, że pierwszą polską ceremonię na wizji można było obejrzeć już w 1998 roku? Jedna ze stacji telewizyjnych wyemitowała ślub Anny Zajdler i Krzysztofa Ibisza na swojej antenie. To się nazywa fejm!

K.Ibisz

Kto z Was pamięta program „Jestem jaki jestem?”. Reality show, w którym mogliśmy śledzić codzienne życie Michała Wiśniewskiego. W ramach programu relacjonowany był ślub wokalisty z Mandaryną, który odbył się w lodowej kaplicy w Szwecji. Z całą pewnością był to bardzo dobrze stworzony produkt medialny, przygotowany specjalnie na potrzeby programu. Jak myślicie – było romantycznie czy kiczowato?

M. Wiśniewski, Mandaryna

Kolejny ślub, który z całą pewnością był prawdziwie królewski i odbił się szerokim echem w mediach to ślub księcia Williama z Kate Middleton. Wydarzenie na całym świecie, relacjonowane przez 7000 dziennikarzy, śledziło około 2 miliardy ludzi. Pomyślcie, ile kosztowały reklamy! Królewski ślub pobudził także gospodarkę Wielkiej Brytanii. Z tej okazji powstawały takie produkty jak: herbata z wizerunkiem pary oraz pizza, która wyłożona była składnikami przypominającymi Williama i Kate.

Książę William, Kate Middleton

Ślub może być nie tylko pretekstem do zainteresowania sobą mediów, ale również sposobem na… ratowanie wizerunku. Najlepszym tego przykładem są Beyonce i Jay-z. Para pobrała się w 2008 roku i od tego czasu unikała mówienia o prywatnych sprawach. Jednak, gdy pojawiły się spekulacje na temat ich rozwodu oraz kryzysu małżeńskiego, do mediów szybko przeciekły informacje o odnowieniu przysięgi małżeńskiej oraz ślubne zdjęcia. Ponowne narodzenie uczuć, czy sprawne działania PR-owców?

Beyonce

I wreszcie jeden z najgłośniejszych ślubów ostatnich miesięcy: Kim Kardashian i Kanye West. Celebrytka znana jest z zarabiania ze sprzedaży swojej prywatności. Kim sprzedała już na przykład zdjęcia z porodu za kilka milionów dolarów. Również oficjalne fotografie ze ślubu Państwa West zostały sprzedane za rekordową cenę! Przesada, czy dobry zmysł do interesu?

Kim Kardashian