Pomaganie przez internet to nie suchar!

„Jesteś adoptowany! Sam jesteś adoptowany!”, „Nie mam kompleksów, mamie się podobam” – te i inne teksty oraz towarzyszące im charakterystyczne rysunki spod znaku „Psich Sucharków” zna każdy, u kogo pod opieką jest wyżeł, niżeł, grubeł czy chudeł. Jak zgodnie twierdzą opiekunowie czworonogów, nikt tak dobrze nie rozumie ich pupili, jak autorzy grafik publikowanych właśnie na tym fanpage’u. Rysunki nie tylko bawią do łez, wzruszają i doskonale pointują zwierzęcą rzeczywistość, ale teraz także pomagają. Jak? Wszystko dzięki współpracy z Fundacją NaszeZoo.pl, która właśnie uruchomiła specjalne charytatywne aukcje.

Wszyscy maniacy „Psich Sucharków” powinni jak najszybciej kliknąć tutaj http://charytatywni.allegro.pl/unikalny-plakat-z-oryginalnym-psich-sucharkiem-i3592999pierwsza aukcja „sucharkowego” plakatu właśnie się rozpoczęła!

pierwszy-licytowany-plakat

Skąd w ogóle pomysł na tę wspólną akcję? – Uwielbiamy to jak „Psie Sucharki” pokazują życie zwierzaków, a szczególnie relacje między opiekunami i psiakami. Co ważne grafiki te nie tylko bawią, ale także poruszają ważne zwierzęce problemy, takie jak samotność, łańcuchy czy sylwestrowe petardy. Dlatego też cieszy nas, że Kuba i Maria, administratorzy tego fanpage’a i twórcy rysunków, przyłączyli się do nas i dzięki przekazanym przez nich pracom będziemy mogli wesprzeć nasze działania – mówi Michalina Zabłocka z Fundacji NaszeZoo.pl.

Aukcje na portalu allegro.charytatywni.pl potrwają przez kolejne 30 tygodni. Co tydzień do wylicytowania będzie inna praca. Cena wywoławcza każdej z grafik wynosi 1 zł, a cały zysk z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na działalność i inicjatywy prowadzone przez Ogólnopolską Fundację NaszeZoo.pl.

1

Grube, chude, małe, duże wszystkie zwierzaki są niesamowite i zasługują na naszą miłość oraz szacunek. My staramy się to na co dzień pokazać w tworzonych przez nas pracach i chociaż przeważnie prezentujemy „pieskie życie w różowych barwach”, to wiemy też, że wiele zwierzaków potrzebuje pomocy. Dlatego z przyjemnością przyłączyliśmy się do tej akcji i zachęcamy do zaciętej walki oraz licytacji naszych grafik, bo im wyższa ich cena, tym więcej dobra powędruje do zwierzaków – podsumowuje Kuba Gornowicz, współtwórca „Psich Sucharków”.

4

Moim zdaniem super pomysł na akcję CSR 🙂

6