Rozwiązanie konkursu z Cialdinim

Zwykle na blogu publikujemy posty około południa. Dzisiejszy wpis pojawił się jednak dopiero wieczorem. Ktoś ma pomysł dlaczego? Troje z uczestników rozwiązanego dziś konkursu dogłębnie pozna przyczynę czytając wygrane książki Roberta Cialdiniego. Innym pozostaje zadowolenie się bardzo skrótowym wyjaśnieniem poniżej.

Zacznijmy od tego, że wszyscy uczestnicy konkursu najprawdopodobniej z niecierpliwością oczekiwali na ogłoszenie wyników. Ci, którym zależało najbardziej, czekali z największym niepokojem. Wiadomość o wynikach stanowiła dla nich pewne dobro, cenną informację. Jej brak podsycał coraz bardziej chęć jej uzyskania. Tak już jest – dobro niedostępne jest dla ludzi najcenniejsze. Z drugiej strony coś, co zdobywa się bez wysiłku, nie daje satysfakcji.

Dlatego właśnie wyniki konkursu publikujemy dziś tak późno – w praktyce pokazujemy działanie zasady niedostępności. Jednocześnie serdecznie gratulujemy trojgu zwycięzcom. Decyzja była trudna, jednak musiała zostać podjęta. Już niedługo, dzięki wydawnictwu ONEPRESS, kolejne konkursy, w których szansę na nagrody ponownie będzie miał każdy z naszych czytelników.

Tymczasem gratulujemy następującym osobom:

  1. Magdalena Bazylów
  2. Weronika Neja
  3. Krzysztof Wojniak

Dziękujemy za udział w konkursie. Nagrodzone osoby prosimy o kontakt mailowy z danymi do wysyłki na adres: wojciech.pigla@plodni.com.