Rozwój firmy przez dobre linki, czyli WhitePress.pl od strony reklamodawcy.

Ostatnimi czasy na rynku usług internetowych coraz bardziej popularne stały się serwisy, pozwalające na zakup oraz publikację artykułów na stronach tematycznych. Portale tego typu łączą wydawców oraz reklamodawców, dzięki czemu jednym zapewniają atrakcyjną reklamę firmy, drugim zaś rozwój serwisu tematycznego. Na czym polega cały deal pomiędzy reklamodawcą a osobą, prowadzącą serwis internetowy?

Na warsztat wzięliśmy platformę, która szczególnie przypadła nam do gustu. Whitepress to jeden z prymarnych serwisów content marketingowych, pozwalających na publikację treści. Jasne i czytelne warunki platformy zapewniają możliwość publikacji wysokiej jakości artykułów z linkiem na sprawdzonych stronach tematycznych. W związku z tym, że dla nas CONTENT IS THE KING jak to przy pozycjonowaniu stron przystało, mieliśmy nadzieję, że Whitepress będzie platformą na tyle dobrą, że będziemy mogli swobodnie z niej korzystać. I jak wyszło?

Jak to działa?

Po szybkiej rejestracji stajemy się godnymi użytkownikami platformy. Od tego momentu możemy swobodnie publikować treści na prawie 800 tematycznych serwisach. Sama publikacja artykułu jest z jednej strony dobrym sposobem na pozytywne kreowanie wizerunku firmy. Z drugiej zaś, link umieszczony w artykule generuje ruch na stronie – i to jest właśnie clou systemu Whitepress. W efekcie – artykuły z linkami, opublikowane na „mocnych” tematycznych serwisach pozytywnie wpłyną na pozycję naszej strony w wyszukiwarce Google. Pamiętamy – Content is the king.

whitepress-1

Jako reklamodawca możemy skorzystać z serwisu Whitepress na kilka sposobów.  Pierwszy to publikacja artykułu eksperckiego, czyli wysokiej jakości tekstu specjalistycznego. Artykuł ekspercki każdorazowo uzupełniamy o stopkę, w której zawieramy informacje o autorze tekstu. W stopce również wstawiamy link z brandem naszej firmy. Whitepress daje możliwość również publikacji artykułów sponsorowanych, czyli tekstów tematycznych, propagujący usługę lub produkt naszej firmy. W artykule sponsorowanym możemy umieścić dwa linki bezpośrednio w treści tekstu.

My jako użytkownicy serwisu – reklamodawcy – mamy możliwość publikacji artykułu, stworzonego przez nas. W rzeczywistości albo sami piszemy teksty, albo zlecamy je naszym pracownikom – specjalistom danej dziedziny lub usługi, którą chcemy opisać i zarekomendować w publikacji. Platforma umożliwia również zamówienie gotowych artykułów i to nawet w przystępnych cenach. (My jednak nie musieliśmy testować powyższej opcji, z racji dobrego copywritera w zespole J ).

Podsumowując, plusem platformy jest wiele opcji, na podstawie których możemy skorzystać z serwisu oraz liczne ułatwienia takie, jak szybka możliwość rejestracji, czytelny panel użytkownika, jasno określone warunki publikacji tekstów oraz wytyczne, dotyczące wyglądu poszczególnych artykułów. Ponadto dodawane przez nas teksty każdorazowo przechodzą weryfikację i są sprawdzane przez administratorów platformy. Oczywiście, takie działanie jest niezwykle istotne, administratorzy dbają o wygląd i jakość portalu. Zazwyczaj sprawdzanie trwa od 30 minut do około 2 godzin. Zdarzało się jednak, że weryfikacja przeciągnęła się i do kilku godzin, co jest nie jest jakimś znacznym minusem.

Wybór interesujących nas serwisów.

Gdy już przebrnęliśmy przez karkołomny etap stworzenia lub pozyskania artykułu (tak, my też czasem nie mamy weny :)), możemy przejść do kolejnego kroku – wyboru serwisu, na którym chcielibyśmy umieścić nasz tekst.

whitepress-2

Przed publikacją dodajemy strony, które chcemy promować (stronę naszej firmy lub domenę klienta). Mając na względzie tematykę promowanych przez nas stron, wybieramy kategorie oraz parametry serwisów zewnętrznych, na których chcemy opublikować teksty. W platformie Whitepress jest to szczególnie łatwe, proste i przyjemne (w porównaniu do innych portali, jak NextContent, w których całokształt listy serwisów oraz proces wyboru interesujących nas portali woła o pomstę do nieba).

Whitepress podsuwa nam bogatą listę stron zewnętrznych. Ich tematykę można określić po wpisaniu w wewnętrzną wyszukiwarkę słowa kluczowego. Każda domena, znajdująca się na liście, posiada barwną paletę parametrów takich, jak ocena serwisu, liczba unikalnych użytkowników, cena publikacji, Page Rank i kilka innych wartości. Co więcej, nazwa/domena każdej ze strony jest widoczna dla użytkownika (brakuje tego w innych platformach content marketinowych). Whitepress nie posiada również żadnych ograniczeń, dotyczących ilości serwisów, które nas interesują. Reasumując, platforma pozwala na szybki wybór nawet do kilkudziesięciu serwisów tematycznych, przedstawiając jednocześnie ich wartość poprzez parametry, określające każdą domenę.

Publikacja artykułu

Po wyborze naszych tematycznych perełek, musimy cierpliwie czekać na publikację. Wydawca ma 5 dni na opublikowanie naszego artykułu. I tu miłe zaskoczenie – wszystkie artykuły, które przesłaliśmy do publikacji, pojawiły się  na stronach w określonym czasie. Po publikacji reklamodawca ma 24 godziny na sprawdzenie, czy jego artykuł wygląda tak, jak powinien. UWAGA – należy dokładnie sprawdzić publikację. Dlaczego?

Serwis Whitepress to tylko pośrednik pomiędzy reklamodawcą a wydawcą – właścicielem serwisu zewnętrznego – który niestety ma możliwość zaingerowania w przesłany artykuł. Oczywiście taka sytuacja nie powinna mieć miejsca, ale fizycznie nie ma na to wpływu ani administratorzy platformy, ani reklamodawca.

Podczas korzystania z serwisu zdarzało się tak, że przesłany do publikacji artykuł na stronie wydawcy pojawił się z lekko zmodyfikowany. Wartość merytoryczna nie ucierpiała, lecz fragment, w którym był wstawiony link został usunięty, co całkowicie przekreśliło sens publikacji naszego artykułu. Kolejnym przypadkiem było pojawienie się artykułu, który nie był podlinkowany wewnątrz serwisu. W takiej sytuacji publikacja nie jest dla nas wartościowa, ponieważ artykuł stoi w domenie serwisu, jednak nie ma z nią powiązania, co za tym idzie –  nie można na niego wejść bezpośrednio ze strony wydawcy. Na szczęście, jeśli w porę zauważymy błąd i go zgłosimy, administratorzy przekazują informację do wydawcy, a ten ma 24 godziny na poprawienie publikacji.

Obecnie w bazie platformy Whitepress jest ok. 800 stron wydawców, co niestety nie zaspokaja w pełni naszych potrzeb. O ile serwisów wielotematycznych jest dość dużo, to już z serwisami specjalistycznymi jest problem. Warto jednak zauważyć, że ilość stron dodanych do platformy sukcesywnie się powiększa, stąd mamy nadzieję, że wkrótce pojawi się dużo więcej atrakcyjnych miejsc do publikacji artykułów.

whitepress-3

Reasumując – jeśli szukacie platformy do publikacji artykułów sponsorowanych oraz eksperckich w celach PRowo-SEOwych, warto skorzystać z seriwsu Whitepress. Dlaczego? Jasne zasady publikacji, czytelny i intuicyjny interfejs oraz szybka reakcja ze strony administratorów w razie jakichkolwiek problemów.