Subaru i Red Bull biją rekordy

Subaru i Red Bull wiedzą jak swoimi działaniami zainteresować szeroką grupę widzów. Działania Subaru opisywałem pod koniec roku jako jeden z najpopularniejszych filmów wirusowych w 2009 roku. Red Bull chyba najbardziej kojarzony jest z lotami Red Bulla.

Tym razem obie firmy postanowiły zdziałać coś razem i pobić rekord świata jeżeli chodzi o długość skoku samochodem. Trzy lata temu Kevin Block ustanowił rekord 52 metrów, w tym roku jego kolega z drużyny postanowił go pobić i udało mu się – jego wynik wyniósł niespełna 82 metry.

W tej chwili film obejrzano już na YouTube 1.396.794 razy i coś czuję, że film znajdzie się na podsumowaniu roku 2010 w kategorii ‚najpopularniejsze filmy wirusowe’.

Red Bull przygotowując się do całego widowiska wiedział jak wzbudzić pożądanie. Powstał teaser, który pokazuje jak podczas jednej z prób Travis doszczętnie rozbija swój samochód. Zastanawiające jest, że film pokazuje skok z wszystkich ujęć poza samym lądowaniem z perspektywy pozwalającej zobaczyć wypadek. Czyżby zniszczenie samochodu zostało przygotowane na potrzeby wirusa?