Szukasz pracy? Załóż bloga! Oto trzy proste powody, dla których warto blogować.

Szukasz pracy – wysyłasz swój życiorys w świat, redagujesz list motywacyjny. Myślisz, że dla wymarzonego stanowiska warto nawet nauczyć się stać na głowie albo chodzić na rękach. A przecież możesz zrobić coś prostszego – zacznij blogować!

1.    Choćbyś bardzo się starał, podczas rozmowy kwalifikacyjnej nie jesteś w stanie pokazać wszystkich swoich talentów i mocnych stron. Rekrutujących często „goni czas“, a Ty nie powiedziałeś jeszcze nawet połowy z tego, co miałeś zamiar powiedzieć… Gdy prowadzisz bloga, zawsze możesz zaprosić szanowną komisję do zapoznania się z Twoim bogatym CV właśnie na stronach bloga, gdzie opisujesz swoje dotychczasowe doświadczenia.

2.    CV to też reklama. Nie oszukujmy się, czytanie czyjegoś życiorysu bywa naprawdę nudne. Szkoły, praktyki, szkolenia, doświadczenie… Standard. Na swoim blogu masz szansę zaciekawić czytelnika różnorodnością wpisów i nietypowym przedstawieniem swojej osoby.

3.    Gdy piszesz bloga, masz większe prawdopodobieństwo, że pracodawca znajdzie Cię w sieci sam. Link do bloga przy Twoim profilu na popularnych serwisach dotyczących pracy, jak Goldenline czy LinkedIn, daje szanse poznania Ciebie jeszcze zanim zaczniesz gdzieś aplikować. A jak wiemy, headhunterzy czają się wszędzie…