Uczta dla reklamożerców!

W najbliższy piątek o godz. 21.30 w dwunastu polskich kinach odbędzie się długo przez wszystkich wyczekiwana Noc Reklamożerców. To już 30 edycja na świecie, dlatego oprócz pokazów zaplanowano także huczną imprezę jubileuszową. Na reklamożerców czekać będą również liczne konkursy i atrakcje dodatkowe, a pełnoletni kinomani zostaną obdarowani prezentami od producenta piwa marki Lech. Partnerem imprezy jest Agencja Marketingowa Płodni.com.

 

Budweiser, Durex, Żubr i reklamy w 3D!

Tegoroczny repertuar Nocy Reklamożerców zapowiada się obiecująco – oprócz najlepszych reklam samochodowych i angielskich wyświetlone zostaną najciekawsze spoty z kampanii humanitarnych i społecznych, a także zaginione perły z ogromnej kolekcji Jean Marie Boursicot. Specjalnie dla kinomanów przygotowano w tym roku światowy przegląd reklam prezerwatyw oraz wstrząsające spoty australijskie na rzecz bezpieczeństwa drogowego. Prawdziwą gratką dla koneserów będą natomiast reklamy estońskie z lat 80. oraz filmy promujące piwo Budweiser sprzed 35 lat! Na dużym ekranie pojawi się też saga polskiego Żubra i making off z króliczkiem Durexa w roli głównej. Dopełnieniem pokazu będzie blok reklam w 3D oraz film Damiana Nenova.

Jak zapewniają organizatorzy, dobór spotów jest zróżnicowany – obok zabawnych, odważnych i zupełnie szalonych reklam pojawią się też nieco bardziej poważne spoty, a prawdziwe majstersztyki przeplatać się będą z reklamowym kiczem. Tegoroczna Noc Reklamożerców to świetna okazja, by poznać zakazane reklamy oraz spoty nie pokazywane wcześniej w Polsce. To także szansa na empiryczne sprawdzenie oddziaływania reklam na innych uczestników pokazu. Gromkie śmiechy, radosne okrzyki i gwizdy są już stałymi elementami Nocy Reklamożerców. Coroczne pokazy słyną z tego, że za każdym razem wywołują żywe reakcje publiczności. Sami organizatorzy zachęcają zresztą widzów do okazywania emocji rozdając im gwizdki.

Królestwo Jean Marie Boursicot

 

Nie bez powodu coroczny pokaz nazywany jest największym międzynarodowym świętem reklamy. Każda projekcja obejmuje ponad 400 specjalnie dobranych filmów, wśród których na szczególną uwagę zasługują spoty archiwalne. Prezentowane są też niebanalne spoty, które zyskały uznanie na konkursach i festiwalach oraz filmy zakazane i zupełnie niedostępne dla wielbicieli reklamy. Wszystkie reklamy pochodzą z kolekcji Boursicot, który posiada w swoich zbiorach 500 000 filmów z całego świata. To właśnie z największego archiwum spotów wybierane są reklamy wyświetlane później w ramach sześciogodzinnego spektaklu – Nocy Reklamożerców.

Projekcje

 

Noc Reklamożerców odbędzie się w następujących kinach:

1. Multikino Bydgoszcz, ul. Marszałka Focha 48, 85-070 Bydgoszcz

2. Multikino Gdańsk, Al. Zwycięstwa 14, 80-219 Gdańsk

3. Multikino Gdynia, Ul. Waszyngtona 21, 81-342 Gdynia

4. Multikino Kraków, ul. Dobrego Pasterza 128, 31-619 Kraków

5. Multikino Poznań 51, ul. Królowej Jadwigi 51, 61-872 Poznań

6. Multikino Rybnik, ul. Chrobrego 1, CH Fokus Park, 44-200 Rybnik

7. Multikino Szczecin, ul. Wyzwolenia 18-20, CH Galaxy, 70-554 Szczecin

8. Multikino Wrocław, ul. Powstańców Śląskich 2-4, C.H. Arkady Wrocławskie, 53-333 Wrocław

9. Multikino Zabrze, ul. Gdańska 18, 41-800 Zabrze

10. Silver Screen Łódź, ul. Piłsudskiego 5, 90-368 Łódź

11. Multikino Warszawa Ursynów, ul. KEN 60, 02-777 Warszawa

12. Multikino Złote Tarasy, ul. Złota 59, 00-819 Warszawa (w tym impreza VIP)