„Wyobraź sobie świat, gdzie piękno jest źródłem pewności, a nie lęku i obawy…”

Dove już od kilku lat urzeka nas swoimi kampaniami w których docenia i celebruje naturalne piękno kobiece, ale tym razem przebili samych siebie. Viral, który puścili w sieć podbił serca wszystkich kobiet, zapewne nie tylko kobiet.
Gil Zamora, artysta wyszkolony przez FBI ma na swoim koncie ponad 3 000 portretów kryminalnych. Jego pracą jest rysowanie „ze słuchu”, dlatego też Dove podjęło współpracę z tym profesjonalistą. Zaproszono go do narysowania 7 różnych portretów, każdy dwa razy. Pierwszy oparty był na własnej opinii kobiety rysowanej na swój temat, drugi natomiast tworzony był na podstawie słów nieznajomych, którzy dopiero co poznali rysowaną osobę. Rzecz jasna różnica była ogromna. Widok kobiet stojących twarzą w twarz z wersją samej siebie w swoich oczach i wersją kompletnie obcych ludzi jest naprawdę wyjątkowy. Nie zaliczam się raczej do osób wrażliwych (chyba, że chodzi o zwierzęta.;)), ale nie powiem, że nie zakręciła mi się łezka w oku.

To jedna z  najbardziej oryginalnych i emocjonalnych kampanii, którą widziałam od dłuższego czasu. Marka wybrała zaledwie 7 kobiet, ale jestem pewna, że dała do myślenia milionom innych – czy nie oceniamy siebie zbyt krytycznie? Wreszcie ktoś zwrócił uwagę na problem, który istnieje od zarania dziejów. Dlaczego ludzie nie doceniają samych siebie? Podchodzą do siebie tak krytycznie, a wszystko co ich jest najgorsze? Niska samoocena potrafi podobno zrujnować najdoskonalszy plan.

Na stronie Real Beauty Sketches można znaleźć więcej filmików, między innymi krótką historię wszystkich 7 kobiet. Na koniec coś miłego ode mnie:)

„You are more beautiful than you think.”