Zagłosuj na najlepszą infografikę!

Wraz z postępem cywilizacyjnym wzrasta znaczenie informacji. Nie bez powodu mówi się zresztą o społeczeństwie informacyjnym, w którym dane liczbowe oraz najświeższe newsy są towarem na wagę złota. Szybki przepływ informacji jest niewątpliwie domeną naszych czasów, choć wiele wskazuje na to, że już niebawem istotną rolę odegra także wygląd wiadomości. Nie ma w tym zresztą nic dziwnego. Aby się o tym przekonać wystarczy zestawić ze sobą długi rząd liczb oraz materiał atrakcyjny wizualnie – który z nich wybierzecie? Nie ulega wątpliwości, że infografika jest znakiem przyszłości. Już teraz pojawiają się zresztą ciekawe formy wizualizacji danych. Przykład jednej z nich znajdziecie na końcu dzisiejszego artykułu.

Konkurs na najlepszą infografikę

 

Potencjał tkwiący w infografice dostrzegli organizatorzy konkursu, którego losy możecie śledzić na blogu Antyweb.pl. Zadaniem freelancerów oraz agencji kreatywnych i marketingowych jest stworzenie interesującej infografiki na temat polskiego Internetu. Sposób ujęcia tematu jest dowolny, lecz musi mieścić się w definicji infografiki. Z racji tego, że polski Internet to bardzo szerokie zagadnienie, nadesłane prace cechują się dużą różnorodnością. Niektóre agencje prezentowały wizualizację faktów z historii rodzimej sieci, inne dostarczały danych na temat największych graczy. Znalazły się też prace ukazujące pół żartem pół serio najważniejsze wydarzenia oraz rozkład sił politycznych w polskim internecie.

Wszystko, co chcesz wiedzieć o Facebooku

 

Pośród kilku ciekawych prac wyróżnia się infografika Agencji Marketingowej Płodni.com. Z zaprezentowanych na niej danych liczbowych dowiecie się wszystkiego na temat najprężniej rozwijającego się serwisu w Polsce – Facebooka. Czy zastanawialiście się kiedykolwiek nad tym, który fun page cieszy się największą popularnością? A może chcielibyście poznać nazwisko ulubionego artysty Polaków? Jeśli tak, to mamy dla Was świetną wiadomość! Nie musicie już przeszukiwać całego Facebooka, aby zdobyć potrzebne informacje – wystarczy, że zajrzycie na infografikę Płodnych. A jest co oglądać! Dane liczbowe zostały zaprezentowane w wyjątkowo oryginalny i kreatywny sposób. Nie znajdziecie tu nudnych wykresów czy diagramów, lecz przydatne liczby i hasła, którymi najczęściej dzielą się użytkownicy Facebooka. Wszystkie dane zostały umieszczone w ciekawej kompozycji, złożonej z rozmaitych przedmiotów zdobiących blat biurka. Znajdziemy tu więc m.in. kasety, książki, zeszyty, komórkę, puszkę z piwem oraz filiżankę pełną kawy. Na kreatywnym biurku Płodnych nic nie jest jednak przypadkowe, a większość przedmiotów pełni funkcję oryginalnych nośników informacji na temat Facebooka. Pozostałe elementy „wystroju” blatu uatrakcyjniają przekaz i wzbogacają kompozycję. Przybliżają też wygląd miejsca pracy młodego człowieka, który wg. statystyk najczęściej odwiedza największy serwis społecznościowy w Polsce.

Czy oddałeś już swój głos w konkursie?

 

Zgodnie z obietnicą prezentujemy zdjęcie opisywanej infografiki. Życzymy Wam dobrej zabawy przy szukaniu informacji o Facebooku na blacie infografiki nr 5. A i liczymy na Wasze głosy w konkursie:) Najlepszą pracę możecie wybrać tu.