„Żywa” gra Monopoly na ulicach Chicago

W czasie wakacji dzieci się nudzą – tak może brzmieć parafraza znanego tekstu z polskiej piosenki. A niepotrzebnie! Nieznana grupa podpisująca się “Bored” (Znudzeni) udowadnia że może być inaczej. Na ulicach jednego z osiedli Chicago stworzyli “żywą” wersję znanej na całym świecie grę – Monopoly (swoją drogą, czy są tu czytelnicy, którzy pamiętają polski odpowiednik “Eurobiznes”?). Artyści z “Bored” pomalowali chodniki tak, by te odzwierciedlały klasyczną planszę, ale z nazwami ulic z Chicago. Tak samo postąpiono z innymi nazwami, np. hoteli.

Calem całej akcji było zaprezentowanie czegoś innego, ciekawszego niż szablony malowane na ziemi czy zwykłe plakaty przyklejane do ścian, czegoś trójwymiarowego, co można podnieść, przewrócić, kopnąć, chwycić lub złamać. A jeśli komuś przyszłoby do głowy usunąć któryś element, ten odrośnie szybko niczym trawa.

Pamiętacie “grę w klasy”? Kiedy przeczytałam o projekcie stworzonym przez “Bored” przypomniałam sobie, że zwykła biała kreda i kawałek chodnika powodowały, że będąc dzieckiem nie czułam się znudzona. “Bored” udowodniają, że w każdym dorosłym drzemie choćby odrobina dziecięcego szaleństwa, a historia lubi się powtarzać, nawet jeśli w grę wchodzą zabawki.

za: http://bit.ly/NFUxZf