3 679 rECOrdzistów, a wszystko dzięki Allegro i All For Planet!

Mamy tutaj miłośników festiwali? Zaliczam się do nich, chociaż przyznam, że case, który mam zamiar opisać miał miejsce akurat na tym festiwalu, na którym niestety nigdy nie byłam. Uderzam, że tak powiem w inne klimaty i żałuję, bo z chęcią zobaczyłabym to co Woodstockowicze mieli okazję zobaczyć w  zeszłym roku.

Tematem przewodnim Woodstocku 2012 był problem z wodą. Czy wiedzieliście, że tylko 1 % zasobów polskiej wody jest pitny? Głównym komunikatem przez wszystkie dni Woodstoku było: wystarczy zmienić swoje przyzwyczajenia, aby zmienić rzeczywistość. Allegro i All For Planet wspólnie ze wszystkimi uczestnikami festiwalu pobili aż dwa rekordy Guinnessa w jednym czasie – najwięcej zebranych kropel (czyli 72 825 komentarzy pod ECOpostem) i największa ilość przepompowanej wody siłą ludzkich mięśni (33 241 litry). 4 sierpnia aż 3 679 osób dołączyło do księgi Guinnessa, jako rekordzista. Nie powiem – wszystkie liczby są dosyć imponujące. Każda osoba biorąca udział w biciu rekordu była rECOrdzistą w dosłownym i przenośnym tego słowa znaczeniu. Ponadto dostali  zastrzyk witamin w postaci świeżych owoców.

Nie da się ukryć, że ekipa Allegro idealnie to wszystko zaplanowała – strefa chill out dla wypompowanych rECOrdzistów to był strzał w dziesiątkę! Wymiana pustych butelek na wodę, ładowanie telefonów za pomocą rowerów i uwaga tu kolejne liczby! Naładowanych
1 769 baterii, przebytych przy tym kilometrów – 1500. Teraz czas na największy strzał, czyli projekcja, o której wspominałam na samym początku artykułu. Po filmikach widać, że to było coś; podejrzewam, że w realu miazga. 144 metrowa projekcja stworzona została przez wodę uzbieraną dzięki rECOrdzistom. Na kurtynach wyświetlano wcześniej kręcone filmiki pod wodą, nie da się ukryć, że robią wrażenie.

Jedyne co możemy zrobić to podziękować Allegro i All for Planet za kolejną inicjatywę ratowania Ziemi, może dzięki takim akcjom społeczeństwo wreszcie otworzy oczy i zda sobie sprawę, że nie wystarczy nazywać siebie eco hipsterem, należy zmienić swoje nawyki i przyzwyczajenia przy okazji.;-)