AIDS i HIV z Matką Boską w tle

Pomimo wysokiego wskaźnika umieralności z powodu AIDS (ponad 2 miliony ludzi każdego roku) kościół katolicki jest przeciwko stosowania antykoncepcji. Jak wskazują statystyki, obecnie ponad 33 miliony osób na świecie jest nosicielami wirusa HIV. Nic nie wskazuje na to, by kościół zmienił swoje oficjalne stanowisko.

Niemiecka inicjatywa Jugend Gegen AIDS ma na celu wysłanie do kościoła katolickiego wiadomości, sprzeciwiającej się zakazie i potępianiu stosowania prezerwatyw. Uruchomiono w tym celu kampanię „Thank God – Condoms Protect”, której celem jest zebranie jak największej społeczności na Facebooku. Za każde polubienie fanpage’a, umieszczona w specjalnym pojemniku figurka Świętej Marii uroni łzę. Aby figurka nie utonęła w swoich łzach, kościół w każdym momencie może wyciągnąć symboliczną „wtyczkę”.

Reklamowe video na YouTubie na tą chwilę obejrzało niecałe 1.000 osób, jednak wielu z nich nie przypadła ona do gustu. Pojawiło się sporo negatywnych komentarzy i ocen klipu. Czy ta kampania nie posunęła się za daleko? Czy to jeszcze sztuka czy już profanacja?