Aplikacja przypomni Ci o badaniu piersi

Jak wskazują badania, większość kobiet nie bada swoich piersi, a 88% kobiet chętniej obejrzy film, gdy występi w nim przystojny mężczyzna. Jaki z tego wniosek? Kobiety zaczną chętniej badać swoje piersi, gdy zademonstruje im jak to robić gorący przystojniak. Na taki właśnie pomysł wpadła kanadyjska fundacja na rzecz walki z rakiem piersi – Rethink Breast Cancer.

Dlaczego kobiety mają uczyć się od mężczyzn?


Rethink to podobno pierwsza w historii fundacja na rzecz walki z rakiem piersi, skierowana do kobiet poniżej 40 roku życia. Tym samym swój przekaz i reakcje na specyficzne problemy kobiet musi dostosować do młodszej grupy odbiorców.

W październiku wraz z premierą filmiku, w którym występują przystojniacy (od wyboru do koloru) ruszyła aplikacja dedykowana kobietom, które nie wiedzą jak, nie lubią bądź nie odczuwają potrzeby regularnego badania swoich piersi. Aplikacja regularnie przypomina o badaniach, które tak naprawdę zajmują chwilę, a pozwalają odpowiednio wcześnie wykryć ciężką do wyleczenia chorobę. W zależności od swoich upodobań, możemy wybrać pana, który przypomni nam o badaniu.

Aplikacje można pobrać tutaj:

iPhone: http://goo.gl/fv6c9
Android: http://goo.gl/K9phF