Bądź głodny, bądź głupi

Najpierw świat obiegła informacja, że Steve Jobs rezygnuje z funkcji prezesa Apple, a jego miejsce zajmie Tim Cook, dzisiaj media donoszą, że przegrał wieloletnią walkę z rakiem trzustki. Znajomi na Facebooku palą wirtualne świeczki. Świat stracił człowieka z wizją, talentem i determinacją.

Problemy zdrowotne Jobs’a rozpoczęły się w 2004 roku, kiedy wykryto u niego raka trzustki. Z powodu choroby, zrezygnował z funkcji prezesa Apple’a  24 sierpnia br. Ustępując z fotela, powiedział: „Zawsze powtarzałem, że jeśli nadejdzie dzień, w którym nie będę mógł już dłużej spełniać moich obowiązków i oczekiwań jako prezes Apple’a, będę pierwszą osobą, która o tym poinformuję. Niestety, ten dzień nadszedł”.

Początki Apple Computer Inc. miały miejsce w 1976r w garażu rodziców Jobs’a, kiedy wspólnie ze Steve’m Wozniakiem zaprojektował pierwszy komputer Macintosh.

Jobs, który porzucił Reed College po 6 miesiącach, był jednym z pionierów Doliny Krzemowej i wielką inspiracją dla innych przedsiębiorców, którzy podążali jego drogą.

Nazywany Thomasem Edisonem naszych czasów pilnie strzegł swego prywatnego życia. W oświadczeniu rodziny Jobs napisano, że ojciec Appla: „odszedł w spokoju, otoczony rodziną.”