Drewniana butelka piwa? Pierwsze testy już w 2018 roku!

PR_animacja

Wielkie marki i koncerny coraz bardziej dbają o środowisko. A najlepszym tego dowodem jest projekt ekologicznej butelki z włókna drzewnego, który na konferencji Sustainable Brands 2016 w Kopenhadze zaprezentował duński potentat piwny – Carlsberg.

Pomysł na stworzenie eko-butelki pojawił się już jakiś czas temu. Pierwszy prototyp Carlsberg pokazał w styczniu zeszłego roku w Davos na Światowym Forum Ekonomicznym.

a47f253d71fc6e7c7e387ef98a6ee048641000

Nowy projekt, który powstał we współpracy z studiem wzornictwa przemysłowego Kilo, spółką CP+B Copenhagen, Duńskim Funduszem Innowacyjnym oraz Duńskim Uniwersytetem Technicznym, zaprezentowano w tym tygodniu w Kopenhadze. Według założeń twórców butelka ma być w pełni biodegradalna.

carslberg

Pierwsze testy zostaną przeprowadzone już w 2018 roku na wybranym przez producentów rynku.

Myślicie, że eko-butelka może trafić do Polski? Ja chętnie bym ją przetestowała! Niemniej jednak, bez względu na to czy będziemy mieli okazję ją sprawdzić, cieszę się, że przedsiębiorcy myślą nie tylko o pieniądzach, ale też o ekologii. Choć trudno nie doszukać się w tym działaniu dobrego chwytu marketingowego i PR-owego… 😉