Internetowy gigant Amazon już wkrótce w Polsce

Jak donosi gazeta.pl istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że jeszcze w tym roku na nasz rynek zawita specjalizujący się w handlu internetowym sklep Amazon. Założony w 1994 amazon.com to jeden z pionierów sprzedaży elektronicznej.

Wejście na polski rynek to do tej pory niepotwierdzone plotki, ale wiele przesłanek na to wskazuje. Już jakiś czas temu czytaliśmy o tym, że amerykańska firma prowadziła negocjacje z polskimi firmami pocztowymi i wyraźnie interesowała się potencjalną konkurencją na naszym rynku.

Anonimowy informator potwierdził, że prowadzone są rozmowy z polskimi dostawcami, a przesyłki miałyby trafiać do Polski z Niemiec. Obecnie oddziały Amazonu znajdują się w Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Luksemburgu, Francji, Chinach, Japonii oraz we Włoszech.

Przedwczoraj odbyła się konferencja, na której zaprezentowano nowy tablet Amazon Kindle. O wejściu firmy na polski rynek nie było mowy. Mamy jednak nadzieję, że wkrótce plotki się potwierdzą i już zacieramy ręce na myśl o kampaniach reklamowych z tej okazji.