Piękna i łysa Barbie – najsłynniejsza lalka świata bohaterką kampanii społecznej

Trzy tygodnie temu na Facebooku uruchomiono stronę “Beautiful and Bald Barbie! Let’s see if we can get it made”, która apeluje do producentów lalek o wyprodukowanie łysej lalki. Przyjaciółki Jane Bingham i Rebecca Syypin – pomysłodawczynie akcji – wystosowały w tej sprawie oficjalną petycję do firmy Mattel, po którą podpisały się tysiące internautów. Sam fanpage zgromadził na tą chwilę ponad 123 tysiące fanów.

Dziewczynki kochają Barbie

Kampania ma pokazać, że dziewczynki oraz kobiety, które straciły włosy z powodu leczenia raka nadal są piękne. W przypadku tych młodszych, zwrócenie uwagi na problem, jest tym bardziej istotne, iż jako osoby młode mają problem z zaakceptowaniem własnego wyglądu wśród otaczających i długowłosych koleżanek i lalek.

Internauci apelują również o to, aby część dochodu z wyprodukowanych łysych lalek trafiła na dobroczynny cel, jakim są badania wykrywające raka wśród dzieci. Od czasu uruchomienia fanpage’a strona stała się iście wirusowa i gromadzi mnóstwo lajków skupionych wokół tak szczytnej akcji https://www.facebook.com/BeautifulandBaldBarbie