Premiera nowej Nokii podczas spektakularnego eventu. Pierwsza projekcja 4D na budynku

29 listopada w Londynie odbyło się niezwykłe wydarzenie. Fiński producent telefonów Nokia wraz z jednym z najlepszych DJ-ów zorganizował niespotykany dotąd na tą skalę event. Drapacz chmur Millbank Tower z tej okazji zamienił się nie do poznania. Tak świętowano światową premierę smartfona Nokia Lumia 800.

Być albo nie być

Nowy telefon jest dla Nokii wielką nadzieją na lepsze jutro, nic więc dziwnego, że i kampania reklamowa musiała ruszyć z dużym hukiem. Dyrektor marketingu Nokia UK, John Nichols potwierdził, iż Lumia 800 zadecyduje o być albo nie być Nokii na rynku smartfonów.

300 metrów kwadratowych w 4D

Oprócz Lumii, gwiazdą wieczoru był kanadyjki DJ deadmau5, który ku uciesze fanów zapewnił muzyczną oprawę wydarzenia. Wszystko odbyło się przy budynku 120-metrowej Millbank Tower, który przemieniła się w spektakularną projekcję 4D.

Nokia twierdzi, że jako pierwsza wykorzystała tak zaawansowaną technikę do wyświetlenia obrazów na budynku. Spektakl rzeczywiście wygląda bardzo imponująco. Obrazy rzucane były na 800 okien budynku. Okoliczne latarnie i światła z innych budynków zostały wyłączone dla zwiększenia efektu. Całość można było oglądać na żywo również na Facebooku na profilu Nokia UK oraz na dużych ekranach w Swansea, Middlesbrough, Coventry, Swindon, Dover, i Portsmouth.

Lumia

Nokia Lumia 800 jest pierwszym smartfonem z platformą Windows Phone fińskiej firmy. Telefon ma 3,7-calowy ekran AMOLED, 8 Mpix aparat z optyką Carl Zeiss Tessar, a także oferuje dostęp do wyjątkowych funkcji: Nokia Drive oraz RadioMix. Model trafił do sprzedaży 16 listopada w Wielkiej Brytanii. Premiera w Polsce ma się odbyć pod koniec stycznia 2012 roku.

Zobacz skrót z wydarzenia:

Making of:

Pełen event: