Psy z polskiego schroniska na tropie Pokemonów

Łapanie Pokemonów to niezaprzeczalnie hit tegorocznych wakacji. Na całym świecie można spotkać przechodniów, którzy wpatrzeni w swoje smartfony tropią Pikachu, Bulbasaura, Snorlaxa i inne bajkowe stwory. Można dyskutować o gigantycznych zyskach czy wzroście rynkowej wartości właścicieli aplikacji, ale to nie wszystko – ten fenomen ma bowiem nie tylko wymiar komercyjny.

Schroniska dla zwierząt zachęcają łowców Pokemonów do tego, by połączyli przyjemne z pożytecznym i na „polowania” zabierali ich czworonożnych podopiecznych. Takie akcje odbyły się już między innymi w USA, a teraz będzie można wziąć w nich udział także w Polsce – już w najbliższą sobotę wraz z Fundacją NaszeZoo.pl spacer organizuje Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Gaju pod Poznaniem.

piesely-fb

Jesteśmy przekonani, że nasze psiaki pomogą znaleźć nawet te najbardziej poszukiwane okazy Pokemonów i złapać je wszystkie – żartuje Michał Błaszak, rzecznik prasowy placówki. – Najważniejsze jest jednak to, że dla psów, które większość czasu spędzają w schroniskowych boksach, takie spacery i kontakt z człowiekiem to ogromna przyjemność. Kto wie, może podczas nich zrodzą się nowe przyjaźnie, a czworonogi znajdą wreszcie wymarzone domy? – dodaje.

By wziąć udział w akcji, wystarczy pojawić się w schronisku w Gaju w sobotę (20.08.) między godziną 11:00 a 18:00. Pokemony to oczywiście tylko pretekst – posiadanie tej aplikacji czy nawet smartfona tak naprawdę wcale nie jest konieczne, by wziąć udział w spacerze. Dołączycie?

Więcej informacji znajdziecie tutaj >>