Puste strony gazety apelem o pokój na stadionach

Przemoc podczas meczów piłki nożnej w Peru przeszła niestety do codzienności. Podczas jednego z ostatnich sportowych wydarzeń, doprowadziła do śmierci jednego z kibiców. Został on wyrzucony z balkonu z dużej wysokości. Aby ukrócić chuligaństwo, rząd Peru postanowił zakazać udziału publiczności w najbliższych rozgrywkach. Liga piłkarska z kolei zawiesiła część sportowych wydarzeń.

Szanuj piłkę nożną, szanuj życie

Informacje o śmierci kibica a także reakcje rządu ukazały się we wszystkich możliwych gazetach, czasopismach i wiadomościach, a niemiła informacja w bardzo szybkim tempie obiegła cały kraj. Jedna ze sportowych gazet posunęła się krok dalej, by zasygnalizować problem i zwrócić uwagę na ochronę ludzkiego życia.

By zaapelować o pokój na stadionach, sportowy dziennik El Bacon wydał gazetę zawierającą puste strony. Z wydania usunięto wszystkie wiadomości, które miały dotyczyć piłki nożnej. Tym samym dość mocno odchudzono gazetę. El Bacon nie prezentując newsów na temat piłki nożnej wywołał większe zamieszenie i apel odwołujący się do wyobraźni niż wszystkie inne krajowe media.

http://vimeo.com/34069418