Sklep z czekoladkami, w którym nie zapłacisz pieniędzmi a dobrym uczynkiem

Miesiąc temu, w centrum Kopenhagi stanął sklep ze słodyczami, w którym za zakupy można było zapłacić na 30 różnych sposobów. Za czekoladki nie można było jednak zapłacić kartą czy gotówką a dobrym uczynkiem dla bliskiej sobie osoby. Przy każdym opakowaniu czekoladek w miejscu gdzie zazwyczaj znajduje się cena produktu znajdował się opis dobrego uczynku, który trzeba było spełnić aby otrzymać słodycze np. „Zrobię ukochanemu śniadanie do łóżka” czy „Nie będę przez tydzień zwracał uwagi swojej dziewczynie”. To podobno pierwszy na świecie sklep, w którym płaciło się właśnie w taki sposób.

Niezwykłe otwarcie sklepu miało przypomnieć ludziom o tym, jak słodkie i ważne jest dzielenie się (nie tylko czekoladą) z druga osobą. Na pierwszy rzut oka widać, że akcja miała spowodować również duży buzz na Facebooku i tak się właśnie stało.

Po wyborze czekoladek, przy pomocy obsługi należało zalogować się na swoim koncie oraz wybrać osobę, dla której spełnimy dobry uczynek. Oficjalna publikacja dobrych zamiarów miała spowodować, że każdy w zamian za czekoladki wywiąże się ze swojego dobrego uczynku. Po całej akcji, na Facebooku pojawiło się mnóstwo zabawnych zdjęć i opisów z realizacji zadań. Sklep stał się bardzo popularny, a nowi potencjalni klienci dobrze się bawili.