9 największych i najbardziej imponujących reklam na świecie

Mówi się, że reklama jest stara jak świat. Odkąd jednak zaczęto reklamować większość codziennych produktów, wciąż trwa wyścig na najśmielsze, najgłośniejsze, najoryginalniejsze reklamy. Czas przytoczyć te największe, które tym samym automatycznie przyciągają uwagę i gwarantują sukces.

Mówi się, że jako pierwszy, gigantyczne ogłoszenie zamieścił pewien farmer w 1678 roku. Zrobił to na swoim polu, protestując wszem i wobec przeciwko głodowym zarobkom. Jego kręgi przedstawiały wizerunek diabła ścinającego kosą owies.

Przedstawiamy Wam kilka wspaniałych przykładów reklam, które śmiało pretendować mogą to tytułu największych na świecie.

1. Betfair.com

Oficjalnie największa na świecie reklama, certyfikowana przez księgę rekordów Guinessa. Witała ona turystów przybywających do Wiednia na Euro 2008. Ogłoszenie miało wielkość około 50 boisk piłkarskich!

2. KFC

Twarz wujka z Kentucky można było zobaczyć nawet na Google Earth. Logo powstało na pustyni przez Rachel w Nevadzie. Zbudowano je w 6 dni z 65.000 płytek o wymiarach 87.500 metrów kwadratowych.

3. Gillette

Największe golenie na świecie miało miejsce w tym roku. Szczęśliwcem został Roger Federer, którego wizerunek wykorzystano przy okazji promocji Wimbledonu. Do namalowania twarzy wykorzystano 3000 litrów farby. Całość została pokryta ponad 1000 litrami pianki do golenia. Twarz Federera zajmowała wielkość boiska do rugby.

4. Coca-Cola

W Chile na pustyni powstało największe na świecie logo Coca-Coli. Miało 120 metrów szerokości, 50 wysokości i powstało z pustych butelek po napoju.

5. Swissair

Ponad 100.000 metrów kwadratowych zajmowała reklama Swissair, która została stworzona z jęczmienia na lotnisku w Monachium. Reklama rosła 4 miesiące 😉

6. Sony i Michael Jackson

Ściślej rzecz biorąc, to nie do końca reklama, a największy na świecie plakat (rekord Guinessa). Plakat został stworzony przez Sony Music Entertainment, w pobliżu lotniska Heathrow w Londynie. Plakat został wykonany z winylu i zajmuje ponad 2.700 metrów kwadratowych.

7. Dubaj

Najdłuższy na świecie billboard powstał w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i również zasłużył na wpis do Księgi Rekordów Guinessa. Reklama ma długość 1,5 kilometra i składa się z setek części, które składane są jak puzzle. Co ciekawe, billboard jest w stu procentach przyjazny środowisku i został wykonany z materiałów, które ulegają biodegradacji.

8. Transformers

Reklama filmu „Transformers” musiała być z przytupem. Na hotelu Luxor w las Vegas powstała jedna z największych reklam, jakiekolwiek były na budynkach. Sam hotel ma 500 metrów wysokości a reklama zajmowała ponad 100.000 metrów kwadratowych.

9. Farby Coop

Jedna z największych i jednocześnie najzabawniejszych reklam. Zajmuje około 400 metrów kwadratowych i zajmuje nie tylko budynek, ale i jego okolice czy zaparkowane samochody.