Fenomen świątecznej reklamy Allegro

Uwielbiam wszystkie świąteczne kampanie, ale obok tej reklamy nie mogłam przejść obojętnie! Kto jeszcze nie widział, niech koniecznie nadrobi zaległości! Mowa oczywiście o świątecznym spocie Allegro. Reklama podbija Internet i wyróżnia się na tle innych pomysłem, ale nie tylko. Co jest w niej takiego urzekającego? Prawda i autentyzm! W zabawny i wzruszający sposób porusza problem, który dotyka coraz większą liczbę osób. Zaczyna się ona zwyczajnie, buduje napięcie, żeby na koniec wycisnąć z nas kilka łez. Zobaczcie o czym mowa:

To już nie pierwszy raz, kiedy Allegro chwyta w swoich reklamach za serca. Ubiegłoroczny świąteczny spot zyskał niesamowitą popularność i uznanie. W tym przypadku reklama również dotyka ważnej (w szczególności w Święta) wartości, jaką jest rodzina. Ciekawym pomysłem było przedstawienie kolacji wigilijnych na przestrzeni 30 lat. Dodatkowo całość oglądana jest z perspektywy chłopca, który ostatecznie sam staje się ojcem. Minął rok, a reklama nadal wzrusza:

Jest to odpowiedni moment, żeby zwrócić uwagę na całą kampanię reklamową Allegro „Czego szukasz…”. Sam fakt, że wracając do tych reklam, wciąż wywołują one emocje, świadczy o ich uniwersalności i ponadczasowości. Co łączy wszystkie spoty kampanii? Po pierwsze – intrygują. Allegro potrafi tak poprowadzić storytelling, żeby widz niecierpliwie czekał na punkt kulminacyjny reklamy. Po drugie – zaskakują, szczególnie końcowe puenty, które potrafią rozczulić każdego. Przekonajcie się sami!