Jaką markę/produkt najbardziej kojarzysz z dzieciństwa? Infografika

Szczęśliwie urodzeni w szalonych latach osiemdziesiątych do dziś wspominają przeróżne artykuły (nie tylko spożywcze), początkowo dostępne tylko w kultowych Peweksach. „Orenżady”, Vibovity, lody Bambino, gumy Turbo, Prince Polo… – na samo ich wspomnienie na myśl przychodzą cudowne lata dzieciństwa, spędzane w największej mierze na podwórkach z niezastąpionymi kompanami do zabaw na świeżym powietrzu.

Były to czasy, w których nie mieliśmy problemów z wyborem produktów, bo najzwyczajniej w świecie za dużego wyboru nie było. Najtrudniejszą decyzją w sklepie (bądź osiedlowym składzie) był wybór: lody czy chipsy, bo z reguły każdy z nas w kieszeni miał tylko złotówkę (albo i po staremu dziesięć tysięcy). Babcia częstowała zawsze kruchymi z cukrem a do obiadu mama nalewała orenżady.

Muzyki słuchaliśmy tylko na kasetach, a w szkole zawsze chcieliśmy być „dyżurnym”. Graliśmy na  Commodore 64 w Mario Bros’a a na podwórku do nocy siedzieliśmy w krzakach chowając się w zabawie w chowanego. Nasi rodzice mieli malucha lub poloneza, kupowali do mieszkania meblościanki, a na wczasy zabierali nas do Bułgarii albo do rodziny na wieś, gdzie spędzało się nawet i całe wakacje.

Tak szybko chcieliśmy wtedy dorosnąć.

Postanowiliśmy sprawdzić jakie produkty i marki z tamtych lat utkwiły w Waszej pamięci. Przedstawiamy Wam wyniki ankiety, jaką przeprowadziliśmy jakiś czas temu na naszym fan page’u https://www.facebook.com/PrzerwaNaReklame. Jak wskazują jej odpowiedzi wiele wskazanych przez nas produktów nieodzownie łączy się z naszymi beztroskimi wspomnieniami z tamtych lat. Na infografice znajdziecie 9 najczęściej padających odpowiedzi.

Miłego wspominania 🙂