Najpopularniejsze filmy wirusowe w 2009 roku

Za kilka dni pożegnamy obecny 2009 rok i przywitamy nowy. To dobra okazja by przyjrzeć się najbardziej popularnym filmom mijającego roku. Każdy miesiąc zaskakiwał nas nowymi kreacjami, niektóre z nich były komercyjne – inne nakręcone dla czystej radości. Zobaczmy jakie filmy były popularne w ostatnich 12 miesiącach.

1. Styczeń – FlashMob T-Mobile

FlashMob T-Mobile to nie jedyny, który odniósł sukces. Na uwagę zasługuje również FlashMob dla Oprah Winfrey (wyreżyserowany przez tą samą osobę) oraz FlashMob Coca-Cola kręcony z helikoptera.

2. Luty – Chłopiec po wizycie u dentysty

W lutym hitem był Dawid – kilkuletni chłopiec. Jego ojciec widząc jak bardzo syn denerwuje się wizytą u dentysty w celu wyrwania jednego z zębów postanowił zabrać ze sobą kamerę by nagrać syna przed i po wizycie. Nagranie chłopca będącego jeszcze pod wpływem leków robiło furorę – w ciągu dwóch tygodni film obejrzano ponad 8.5 miliona razy oraz napisano ponad 21 tysięcy komentarzy. Aktualnie ojciec Dawida prowadzi sklep z gadżetami – między innymi koszulkami z wizerunkiem chłopaka.

3. Marzec – Samsung z owcami tworzy sztukę

4. Kwiecień – Susan Boyle w Mam Talent

Kwiecień z pewnością należał do Susan Boyle, która wzięła udział w brytyjskiej edycji Mam Talent.

5. Maj – Subaru i DC

Ken Block to człowiek, który posiada dwa hobby – swoją markę butów DC, oraz profesionalne wyścigi samochodowe. W celu promocji siebie, swoich produktów, oraz sponsora, którym jest Subaru, postanowił nagrać film wirusowy. Piękny samochód, fragmenty w zwolnionym tempie, eksplozje oraz szybkość to elementy, które świetnie przyciągają uwagę widza.

6. Czerwiec – Nike Baskeball

W celu promocji kolekcji Nike Basketball oraz rozgrywek NBA playoffs nakręcono kilka filmów z wizerunkiem sponsorowanych przez Nike postaci. ‘Three Rings‘ i ‘Unstoppable Game Tape‘ to dwa z nich, ale najchętniej oglądany to ‘Chalk’, który można obejrzeć powyżej. W niespełna dwa tygodnie film obejrzano ponad 1.4 miliona razy.

7. Lipiec – Wejście do kościoła

Jill i Kevin Heinz nie chcieli standardowego wejścia do kościoła na swój ślub. Postanowili przygotować dla swoich gości niespodziankę. Film cieszył się tak dużym zainteresowaniem, że ich historię opowiedziano podczas programu Good Morning America.

8. Sierpień – Lego

Tomas Redigh spędził ponad 1500 godzin by wykonać tę animację złożoną ze zdjęć klocków Lego.

9. Wrzesień – Tour De France

Remi Gaillard opublikował kolejny film, który okazał się sukcesem. Tym razem dla trzech całkowicie nieprzygotowanych rowerzystów przygotował linię mety z rzeszą kibiców, którzy skandowali jego wygarnę.

10. października – „Balloon Boy”

W październiku cały świat obiegła historia chłopca, którego ojciec zadzwonił do służb bezpieczeństwa w Colorado by zgłosić jego zaginięcie oraz poinformować, że syn najprawdopodobniej znajduje się w balonie napędzanym na gorące powietrze lecącym nad krajem. Cała Ameryka była przerażona tym, że chłopiec utknął w balonie przemierzającym niebo nad Colorado, ostatecznie okazało się jednak, że 6 letni młody mężczyzna ukrywał się na poddaszu garażu. Podczas 40 sekundowego wywiadu puszczanego przez CNN na żywo głównemu bohaterowi wymsknęło się, że rodzina zrobiła to dla kilku minut sławy.

11. Listopad – Heineken Knows The Signs II

Heineken rozpoczął drugą część kampanii przeciwko nadużywaniu alkoholu „KnowTheSign”. Kampania ma na celu przekonać młodych ludzi by podczas wyjścia z domu i dobrej zabawy dostrzegali u swoich współtowarzyszy oznaki przesadzenia z ilością wypitego alkoholu. Na powyższym filmie widać co może się stać gdy weselni goście za dużo wypiją. Film odniósł ogromny sukces – ponad 3 miliony wyświetleń w ciągu kilku tygodni oraz wywołał dyskusję w MSNBC.

12. Grudzień – świąteczny Guitar Hero

Gdy połączysz Guitar Hero i gwiazdkowe lampki może wyjść naprawdę fenomenalny widok.