Najzabawniejsze reklamy z udziałem gwiazd tenisa

Reklama_animacja

Jako oddana fanka tenisa obecnie żyję tylko jednym – na kortach Flushing Meadows w Nowym Jorku wystartował US Open, czyli ostatni turniej wielkoszlemowy w 2016 roku. W czasie tych prestiżowych zawodów tenisiści walczą o miejsce w historii i ogromne pieniądze (w tym roku pula nagród wynosi 46,3 mln dolarów!), a reklamodawcy świetnie to wykorzystują.

Kilka dni temu w sieci zadebiutowała kampania promująca nowy model samochodu marki Mercedes Benz, a jej twarzą jest 17-krotny zdobywca Wielkiego Szlema Roger Federer, który w Nowym Jorku nie pojawił się z powodu problemów z kolanem.

Humorystyczny, ponad 2-minutowy spot to prawdziwa gratka dla fanów tenisa – Maestro wciela się w nim w rolę legendarnych tenisistów z różnych epok: Roda Lavera, Johna McEnroe, Andre Agassiego i Bjorna Borga. Całość jednocześnie pokazuje, jak na przestrzeni lat zmieniały się samochody Mercedes Benz SL.

Zabawna kampania, która z pewnością podbije serce niejednego kibica „białego sportu”, przypomniała mi, że najbardziej utytułowani współcześni tenisiści to przede wszystkim łakome kąski dla reklamodawców, a w zakamarkach Internetu krąży wiele spotów, które wywołają uśmiech na niejednej (często nawet nie przepadającej za tenisem) twarzy. Postanowiłam przypomnieć te, moim zdaniem, najśmieszniejsze (i często bardzo obciachowe).

Roger Federer

Tegoroczna przygoda z kampanią dla Mercedes Benz to dla Federera żadna nowość. W swoim reklamowym portfolio Maestro może pochwalić się kilkoma świetnymi reklamami.

W spocie czekoladek Lindt podrywały go stewardesy:

A dla Nike pokonał swojego wroga:

Maria Sharapova

Tenisistka, którą znają absolutnie wszyscy, zwłaszcza panowie. Uchodząca za jedną z najpiękniejszych sportsmenek, 29-letnia Rosjanka w ostatnich latach zdecydowanie więcej zarabia poza kortem. Tylko w 2015 roku za udział w reklamach zgarnęła ponad 23 mln dolarów(na kortach zarobiła „tylko 6 milionów) i zdaje się, że nawet oblanie testu na obecność niedozwolonych substancji  i 2-letnia dyskwalifikacja nie zagrożą jej pozycji wśród reklamodawców (Nike już „odwiesiło” zawieszony w marcu kontrakt reklamowy).

Wśród licznych reklam z udziałem Rosjanki pojawiło się kilka „perełek”.

Na przykład już 10 lat temu popularna „Masza” czuła się piękna w reklamie swojego głównego sponsora, czyli Nike:

Z kolei w reklamach aparatów Canona bohaterem był jej pies rasy szpic:

A w spotach marki Head – największego producenta rakiet tenisowych na świecie – dostało się samemu (wielokrotnie „naśmiewającemu się” z Marii) Novakowi Djokovićowi:

Novak Djoković

W moim zestawieniu nie mogło zabraknąć wspominanego już Novaka Djokoviaća. No, bo kto inny w tenisowym tourze mógłby zmusić Anę Ivanović do tańca „Gangnam Style” na korcie?

Komediowy potencjał Serba dostrzegli reklamodawcy (wg Forbesa tylko w 2015 roku za kontrakty reklamowe zgarnął 31 mln dolarów). Novak w reklamach rakiet Head nie tylko dostał łomot od Sharapovej, ale też podrywał:

W spocie sieci Idea podkradał wózki na zakupy:

A w reklamie Peugeota 308 zaliczył małą podróż w czasie:

„Isia” i „Jerzyk”

Polscy tenisiści na razie nie wystąpili w zbyt wielu reklamach, ale na pewno na uwagę zasługują spoty sieci Play, w których wystąpili najlepsi polscy singliści – Agnieszka Radwańska i Jerzy Janowicz. Mój ulubiony to ten, który w zabawny sposób nawiązuje do stylu gry tych zawodników:

Jest jeszcze co prawda spot od Atlasa:

Ale o nim chyba wszyscy chcą jak najszybciej zapomnieć…

A Wam, która reklama najbardziej przypadła do gustu?