Polska? Tak! Nowy klip MSZ z okazji Prezydencji. Polska w oczach sław

Jednym z zadań MSZ jest kreowanie pozytywnego wizerunku Polski. Po uruchomieniu w czerwcu tego roku programu „Do you know Polska?” MSZ promuje nasz kraj przy pomocy światowej sławy aktorów, muzyków, artystów. W filmie „Polska? Tak!” wypowiadają się takie gwiazdy jak Natalie Portman, Russel Crowe, Tom Hanks czy Daniel Radcliffe (znany szerszej publiczności jako Harry Potter).

Film, który został umieszczony przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w serwisie YouTube ma promować Polską Prezydencję w Unii Europejskiej. Celebryci, którzy wzięli udział w produkcji opowiadają o swoich polskich korzeniach, przyjaciołach a także najmilszych i najbardziej charakterystycznych wspomnieniach z naszego kraju.

Rzeszów, Wałęsa i mecz na Wembley

Tym samym możemy dowiedzieć się, że dziadek Natalie Portman pochodzi z Rzeszowa, Russel Crowe jeździł na rowerze w poznańskim parku a Val Kilmer kocha Chopina. W filmie wystąpił również nieżyjący już Leslie Nielsen. Co istotne, żadna ze sław nie wzięła za udział w spocie pieniędzy, a całą produkcja zamknęła się w 100 tys. złotych.

Wywiady przeprowadził dziennikarz muzyczny Roman Rogowiecki. Zostały zarejestrowane w Los Angeles, Cannes, Londynie, Nowym Yorku i Warszawie. Reklamówka została nakręcona w 6 miesięcy z materiałów, które Rogowiecki gromadził przez 10 lat! Przy okazji wywiadów, które przeprowadzał zadawał gwiazdom pytania o Polskę. Z tych krótkich wypowiedzi został zmontowany film 12-minutowy film.

W filmie wystąpili m.in.:

Linda Evangelista

Josh Lucas

Morgan Freeman

Zucchero

Rober Duvall

Robert Redford

Jean Michele Jarre

Danny Devito

Enya

Jim Carrey

Polska? Tak!