Przytulna kampania społeczna „Podejdź bliżej”

Na środku ulicy stoi duży miś. Co zrobisz? Może podejdziesz i go przytulisz, no bo co innego zrobić z misiem? Przedstawiamy Wam bardzo podbudowującą i jednocześnie wzruszającą reklamę stowarzyszenia Pro Infirmis.

Pro Infirmis to największe, niepubliczne stowarzyszenie pomagające osobom niepełnosprawnym w Szwajcarii. W centrum kampanii „Podejdź bliżej” jest telewizyjny spot , w którym to głównym bohaterem jest mężczyzna przebrany za niedźwiedzia. Przyjaźnie wyglądający miś stoi w strefie dla pieszych i chętnie przytula i obejmuje przechodniów. Jak się okazuje, pod przebraniem kryje się osoba niepełnosprawna. Pada pytanie „Czy musimy się przebierać żeby się do siebie zbliżyć?”.

Szwajcarskie stowarzyszenie w swoich działaniach zawsze opowiada się za pełnym uczestnictwie osób niepełnosprawnych w życiu społecznym i demokratycznym. Walczy z dyskryminacją i wykluczeniem osób niepełnosprawnych i upośledzonych. Ich specyficzne i poruszające kampanie wydają się silnie włączać w dyskusję publiczną. Od 2000 roku regularnie inicjuje różnego rodzaju kampanie społeczne.