Reklama społeczna, która przemówi do Twojej wyobraźni

Rak płuc jest modowym faux pas

To ogłoszenie ma natychmiast przykuć uwagę widza. Poniższy obraz skłania do myślenia i wywołuje wiele emocji, mimo (a może właśnie dlatego), że na plakacie nie widać niedopałków, do których już zostaliśmy przyzwyczajeni.

Zarówno w Polsce jak i za granicą nie brakuje akcji i kampanii informujących o tej straszliwej i wyniszczającej chorobie. Są one odpowiedzią na wciąż przerażające statystyki i liczbę chorych na całym świecie. Kampanie społeczne organizowane przez najróżniejsze instytucje publiczne z reguły mają na celu informowanie o bezpłatnych badaniach, które pozwalają na zmniejszenie ryzyka zachorowania.

Alarmujące statystyki to wciąż ogromny problem w wielu społeczeństwach, a mimo prowadzonych prewencji umieralność z powodu nowotworu rośnie na całym świecie. Poza granicami Polski kampanie społeczne idą jednak o krok dalej. Powoli przyzwyczajamy się do szokujących obrazów, które mają przemówić do naszej wyobraźni, jednak coraz częściej pozostajemy na nie niewzruszeni.

Oto kilka przykładów zagranicznych kampanii społecznych, obok których nie można przejść obojętnie i nie wziąć sobie do serca ich przekazu.