Starbucks mimo wszystko lepszy od Maxwell House

Od kilku tygodni tematem numer jeden w Polsce jeżeli chodzi o kampanie związane z napojami jest z pewnością Maxwell House i akcja rozdawania kubków za zostanie fanem. Temat jej przeprowadzenia i analizy (choć całość wygląda dość dobrze) to temat na osobny dość długi wpis. Dziś jednak zwróciłem uwagę na inną akcję, która miała miejsce poza granicami naszego kraju (nadal Polska niestety nie wiedzie prymu w niestandardowym podejściu do komunikacji i budowania wizerunku). Co łączy ją z rozdawaniem kubków przez Maxwell House? To, że i przy tej okazji rozdano tysiące termicznych kubków do wielokrotnego użytkowania.

Starbucks, bo o nim będzie dziś mowa, przeprowadził akcję z zakresu CSR, która obiła się szerokim echem zarówno w mediach tradycyjnych jak i społecznościowych. W centrum New York tysiące osób wzięło udział w akcji, która miała za zadanie spopularyzować użytkowanie kubków termicznych zamiast papierowych co może się przyczynić do znacznego zmniejszenia wycinki drzew, które służą później do produkcji tekturowych kubków jednorazowych.

Starbucksowi udało się zainteresować media, swoich klientów, a co najważniejsze zbudować wizerunek firmy dbającej o środowisko i wychodzącej naprzeciwko swoim klientom (upominek). Akcja ta na długo jeszcze zostanie w świadomości jej uczestników.