Wybory 2011 – Wyborcze folk-disco w wykonaniu PSL

Kolejna partia rozpoczyna kampanię tanecznym krokiem. Wczoraj premierę miała piosenka wyborcza PSL. Podobnie jak w większości tego typu politycznych hitów, w teledysku – obok ludzi młodych wystąpili prominentni politycy i twarze partii PSL. I tak w rytm utworu skomponowanego przez zespół Enej (zwycięzcy polsatowskiego show Must Be the Music) podryguje sam Waldemar Pawlak, Stanisław Żelichowski czy minister pracy Jolanta Fedak.

Jak na partię agrarystyczną przystało PSL wybrało folkowy klimat. Partia chce w ten sposób zachęcić młodych ludzi do głosowania. „Bo to nasz dom, narodu więź, bo dla nas człowiek najważniejszy jest. Bo to nasz dom, to Polska jest, wybierzmy PSL”.

Bardzo marzycielskie. Ale ważne, żeby w takich momentach popłynąć w marzenia i oderwać się od bijatyki i awantury, którą mamy na co dzień. Jeśli odrobinę sprytu wykażemy i skupimy się na tym, co jest nasza mocną stroną to możemy iść ostro do przodu w Europie – Waldemar Pawlak w radiu TOK FM.

Rzeczywiście, bardzo marzycielskie. PSL zapowiada, że na jednej wyborczej piosence nie zamierza poprzestać. Czekamy zatem z niecierpliwością 🙂