6 prostych sposobów, które sprawią, że Twoja ściana będzie popularna.

Facebook stał się darmowym i skutecznym wirtualnym narzędziem, dzięki któremu każdy może kształtować wizerunek. Zarówno osobom prywatnym, jak i fan page’om, zdarza się, że ich wpisy pozostają bez odzewu. Jeśli chcesz to zmienić, koniecznie przeczytaj 6 niezawodnych wskazówek, jak uatrakcyjnić swoją ścianę.

Po pierwsze: dialog

Rozpocznij interesujący lub kontrowersyjny dialog i odpowiadaj na każdy post. Daj odczuć znajomym i fanom, że czytasz ich opinie i dbasz o odpowiedzi. Wpisy o piciu piwa, kiepskim dniu, czy braniu prysznica są nudne i przebrzmiałe. Bo w końcu, kto nie pije piwa, nie miewa gorszych dni, czy nie bierze prysznica?

Po drugie: bądź oryginalny

Jeśli masz jakiś smakowity muzyczny kąsek, ciekawy tekst, czy rysunek, dziel się nim. Działaj w imię zasady wyróżnij się albo zgiń. Pamiętaj jednak, że nikt nie chce jeść odgrzewanych kotletów.

Po trzecie: znaj zainteresowania znajomych

Jeśli wypiekasz chleb i więcej niż pół miliona użytkowników śledzi twoje posty, upiecz coś i pochwal się. Docieraj do osób, które dzielą twoje zainteresowania.

Po czwarte: bądź pozytywny

Zasada jest prosta: pozytywne posty przyciągają Lajki, negatywne komentarze.

Po piąte: używaj podobnego języka

Jeśli mówisz i piszesz językiem swoich znajomych lub grupy docelowej, przyciągasz więcej komentarzy oraz zainteresowania. W świecie online wyrażenie – czy mówimy tym samym językiem – znaczy dokładnie to samo, co w świecie offline. Według badań prowadzonych przez zespół Facebooka, istnieje pozytywna korelacja między językiem używanym w postach, a zwrotami i dialektem używanym przez znajomych.

Po szóste: kto pyta, nie błądzi

Zaproś znajomych lub fanów do interakcji. Zapytaj o radę lub opinię, a na pewno otrzymasz wiele komentarzy. Ludzie uwielbiają mówić o tym, co wiedzą. Przeczytaj posty znajomych, zastanów się co w nich lubisz, a czego nie. Zanim opublikujesz, co jadłeś na obiad, pomyśl, czy sam chciałbyś czytać takie wpisy.