Funkcja Memories na Snapchacie, czyli zachowaj snapa na później!

SManimacjaStało się! Koniec z zapisywaniem snapów na smartphonie. Wreszcie w banalny sposób możemy zachowywać nasze wspomnienia i historie.

Dotychczas serwis słynął z tego, że wiadomości wysyłane do innych użytkowników bezpowrotnie znikały. Korzystanie z funkcji MyStory wydłużało żywotność naszego wspomnienia, jednakże tylko na 24 h. Najnowsza funkcja pozwala na zapisywanie ważnych dla nas chwil na serwerach serwisu. W archiwum pojawiła się również opcja „For your eyes only”, dzięki czemu zapisywane treści są dostępne tylko dla nas, po podaniu odpowiedniego kodu PIN.
Snapchat zmienił także sposób komunikacji, odchodząc od idei, która zakładała, że zdjęcia wysyłane przez aplikację będą automatycznie usuwane. W tej chwili można udostępniać zdjęcia i filmy archiwalne (które aplikacja wyróżnia specjalnym obramowaniem).

Zapisywanie swoich wspomnień daje ogromne możliwości. Bardzo często zastanawiałam się, relacjonując coś osobom, które mnie obserwują, jak ciekawym rozwiązaniem byłoby cofnąć się do Snapa z przeszłości i po prostu im to pokazać. Dzięki nowej aktualizacji jest już to możliwe!

IMG_7822 memories