Golgota Panic, czyli buzz marketing dla fanatyków

Ostatnie dni wywołały w Poznaniu i nie tylko sporą burzę wokół spektaklu, który miał zostać wystawiony podczas festiwalu Malta – „Golgota Picnic” Rodrigo Garcii.

Facebook, kolejny raz potwierdził swoją siłę rażenia… Wszystko zaczęło się od stworzenia wydarzenia pt: „Modlitwa i czyn! Stop obrażaniu Pana Boga! Blokujemy obrazoburczą sztukę teatralną! Jedziemy do Poznania”, w którym udział zgłosiło 1,1 tys. osób.

Nie chcę komentować tego procederu, który napawa mnie ogromnym niepokojem, Pragnę jednak przytoczyć kilka wpisów zamieszczonych w ramach wydarzenia, które pozostawiam indywidualnej refleksji.

http://www.gloria.tv/?media=616989
Uwaga !!!
27 czerwca o godz. 19.oo homolewactwo zamierza chóralnie odczytać treść Golgoty picnic!!!! Nie możemy do tego dopuścić!
Prosimy o pełna mobilizację. Jedziemy do Poznania!
Gromadzimy się pod CK zamek przed godz. 19 (tak jak wcześniej)”.

„Kochani, jak dowiedzieliśmy się dzisiaj w trzydziestu miastach Polski planowane jest wystawienie namiastki Golgoty Piknik. Będzie to się działo w formie projekcji filmowych, głośnego czytania tekstu itp. Nie wiem jaki mają w tym cel, czy chcą rozproszyć nasze siły, czy tylko, jak skarcony niegrzeczny bachor, chcą nam zrobić na złość. Z całą pewnością chcą jednak nadal uwłaczać naszemu Zbawcy. Nie możemy pozostać jednak bierni. Poznań pozostaje, utrzymujemy alarm, nasze zgromadzenie nie jest odwołane, mamy zatem prawo do legalnego spotkania przed zamkiem. Kto jednak z takich czy innych względów nie może przyjechać do stolicy Wielkopolski, niech czuwa na swoim terenie. Wiemy już, że na pewno zmobilizować się musi Bydgoszcz. Pokażmy, że garstka lewackich szaleńców nie ma prawa wkładać łap do naszych kieszeni i obrażać nas za nasze pieniądze, udowodnijmy, że wychowanek argentyńskich slumsów, nie będzie szczepił w naszym kraju wyniesionych z domu norm kulturowych. Tu jest Polska, której kultura ufundowana została na Chrystusowym Krzyżu, brońmy Krzyża, nie pozwólmy, aby zło się rozlało .”

„KIBOLE IDĄ PO WAS ! LEWAKI ! Będzie masakra aktorów.
Organizatorzy poczuli (i słusznie) strach na wieść o tym, że przeciwko spektaklowi ma protestować 30 tysięcy osób, a do tego… UWAGA! W mieście ma się odbyć zlot kibiców piłki nożnej!
http://kibole.pl/felietony/kibice-sumieniem-polakow/

„Hurra! Zwyciężyliśmy! Wszystkim, którzy prowadzili akcje protestacyjne przeciw bluźnierczemu spektaklowi, w tym szczególnie Pani Annie Anna Kołakowska, wielkie dzięki, nich Wam Bóg sprzyja do końca Waszych dni.
Obroniliśmy naszego Boga !”