Poznaj 3 aplikacje, które zmieniają zdjęcia w dzieło sztuki!

SManimacja

Świat oszalał na punkcie Prismy. Aplikacja początkowo dostępna była tylko dla użytkowników systemów iOS, natomiast od niedawna można pobrać ją również  na urządzenia mobilne z oprogramowaniem Android.  Uwagę zwróciła jednak polityka prywatności aplikacji stworzonej przez rosyjski start up. Jeśli nie chcesz używać Prismy, wypróbuj inne programy, które zmienią Twoje zdjęcie w dzieło sztuki!

Dreamscope

Plusem aplikacji jest to, że można z niej skorzystać bezpośrednio z przeglądarki. Wystarczy zalogować się przez Facebook’a ma stronie dreamscopeapp.com, dodać swoje zdjęcie, a potem skorzystać z dostępnych filtrów!  Twórcy aplikacji zadbali o to, aby było z czego wybierać.  Tworzenie nowego obrazu jest banalnie proste, a efekty, które można wygenerować robią wrażenie! Po wygenerowaniu własnego dzieła sztuki możemy od razu podzielić się nim na Facebooku, Pintereście lub Twitterze.

final

final4

final2

Pikazo

„Uczyń wszystko sztuką” – to górnolotne hasło przyświeca twórcom aplikacji Pikazo. Czy rzeczywiście obrazy, które powstają za pomocą tej aplikacji, są bliskie pojęciu sztuki? Z tym można się spierać, bowiem  wiele zależy od zdjęcia, którego używamy. Do wyboru mamy kilka filtrów (zdecydowanie mniej niż w  Dreamscopie), spośród których możemy wybrać ten, najlepiej odda naszą artystyczną intencję. Minusem jest fakt, iż za pomocą aplikacji nie możemy robić zdjęć, korzystamy natomiast z własnej, dotychczasowej galerii. Używając Pikazo należy uzbroić się w cierpliwość, bowiem generowanie zdjęć trwa ponad kilka minut.

Oto obrazy, które udało mi się wygenerować, dzięki tej aplikacji:

1469443214

1469610081

Mlvch

Jesteś jedną z tych osób, dla których obraz No. 5, 1948 Pollocka jest formą ponadczasowej sztuki? Zachwycasz się Czarnym kwadratem na białym tle Malewicza? Skorzystaj z aplikacji Mlvch, która  naśladuje technikę tych wybitnych malarzy. Mlvch dostępna jest zarówno na urządzenia z oprogramowaniem iOS, jak i Android. Podobnie jak Pikazo, ta aplikacja nie dysponuje funkcją aparatu.

image_552004 image_552026 image_552057

Która z tych aplikacji jest najlepsza?

Z trzech testowanych przeze mnie aplikacji najlepiej wypadło Dreamscope. Bogaty wybór filtrów oraz szybkość przetwarzania obrazu spowodowały, że przepadłam w świecie sztuki na  kilkanaście minut, próbując przetestować jak największą ilość filtrów. Równie dobrze wypadł Mlvch, natomiast efekty uzyskane dzięki Pikazo wielokrotnie mnie rozczarowywały.  Wam też polecam testowanie tych aplikacji, dajcie znać jakie efekty udało Wam się uzyskać.