Publikuj na Facebooku po śmierci

Nawet zza grobu możesz wrzucać posty na swoją facebookową ścianę i to nie żart! Czyżbyśmy byli świadkami narodzin nowego „pośmiertnego” rodzaju marketingu? Zaczęło się od wirtualnych zniczy, nekrologów, cmentarzy i aplikacji szacujących datę Twojej śmierci. Teraz otrzymaliśmy do dyspozycji aplikację, która na naszym ukochanym portalu społecznościom – Facebook umożliwi nam przekazanie informacji znajomym nawet po naszej śmierci.

Wirtualny testament

Pozostawienie nagrania video z ostatnimi słowami po śmierci znane jest nam głównie z filmów. Teraz nagranie i udostępnienie wiadomości dla bliskich osoby zmarłej będzie łatwiejsze. W aplikacji If I Die możesz pozostawić wiadomość (nagranie, zdjęcie bądź w formie tekstowej) dzięki czemu Twoja nagła śmierć nie umknie uwadze Twoich znajomych. W dodatku będą mogli ją lajkować i komentować jak każdą inną.

Co trzeba zrobić?

Przed zostawieniem w aplikacji wiadomości, musisz jedynie wybrać 3 zaufane osoby, które potwierdzą Twój zgon. Każdy z trzech „powierników śmierci” będzie musiał wyrazić zgodę na potwierdzenie śmierci przyjaciela. Inaczej Twój przekaz nie zostanie opublikowany.

Jak zachęcają twórcy aplikacji – w swoim wirtualnym testamencie możesz wyjawić swój skrywany przez całe życie sekret, wspomnieć swoich znajomych bądź śmiało powiedzieć im co tak naprawdę o nich myślisz (w końcu już nie żyjesz).

W kolejce do grobu

Wbrew pozorom, chętnych do publikowania na Facebooku po śmierci jest wielu. Aplikacja została uruchomiona w grudniu 2011 roku i zgromadziła na fanpage’u już 10.000 osób. Twórcy szacują, że już wkrótce będzie do 100.000. jest to wynikiem tego, iż temat szybko podchwyciły media.

Jeżeli jeszcze nie umarłeś, sprawdź jak działa aplikacja: