Songza – mobilne słuchanie muzyki wraz z Facebookiem

Minął rok od uruchomienia przez Facebook Open Graph. Odpowiednio przystosowane aplikacje informują naszych znajomych o tym, że przeczytaliśmy artykuł, obejrzeliśmy video, przesłuchaliśmy utwór itp. Dzięki temu możemy przesłuchać już 62 miliony utworów, które były odsłuchane 22 miliardy razy.

Dla zainteresowanych aplikacje dzięki którym możemy słuchać muzyki na swoich urządzeniach mobilnych:  8tracks, BandPage, KKBOX, Saavn, Songza, Deezer, Spotify.

Songza niedawno zdecydowała się na połączenie z  Facebookiem, logowanie i  użycie Open Graph. Czy się to opłacało? Oczywiście, że tak, poniżej kilka faktów prosto od Facebooka:

– więcej przekierowań do aplikacji – dzięki informacjach na timeline’ach użytkowników, ich znajomi chętnie wchodzą również w aplikację. Przez sam ostatni miesiąc dzięki wejściom przez  timeline przybyło milion nowych użytków.

– szybszy wzrost – liczba dziennych aktywnych użytkowników słuchających muzyki, wzrosła 10 krotnie przez ostatnie 5 miesięcy

– dłuższe korzystanie – dzięki połączeniu z Facebookiem użytkownicy słuchają muzyki 20% dłużej.

Oczywiście nie w samym Facebooku tkwi ten fenomen, poniżej kilka zalet Songza:

– połączęnie z aplikacją za pomocą ‘jednego kliknięcia’, czyli zalogowaniem z Facebooka

– wieloplatformowość – Songza jest dostępna na większości telefonów

– bardziej spersonalizowana historia – utwory mają swoje opisy, które mogą więcej powiedzieć o nas

– indywidualne playlisty – możliwość stworzenia własnej playlisty wraz z jej brandem i upublicznienie jej. Songza może dostosować  nasze playlisty do dnia tygodnia oraz aktualnej pory roku.

 – bogatsze linki – dzięki integracji z Facebookiem informacje na timeline mogą zostać polubione, skomentowane, co zwiększa aktywność naszą i  naszych znajomych.

Utwory są darmowe, nie doświadczymy reklam audio ani limitów miesięcznych. Ważnym minusem jest brak dostępności aplikacji w Polsce, można to obejść mając konto np. w AppStore z zamieszkaniem w USA 😉 Jednak dobrą alternatywą jest wcześniej wspomniany Deezer 🙂

źródło zdjęć: facebook.com