Sukces Ice Bucket Challenge. Kubeł wody na łeb tym, którzy hejtowali

SManimacja
Śmieszne filmiki, newsy z dupy, kotki, instrukcje, jak robić kupę w pracy, mordki z kawy i miliony memów „czytane” częściej niż 7 tomów Pani Rowling to nic innego jak 3/4 dzisiejszego internetu. Czy można pomiędzy tym pomóc w kreatywny (i skuteczny) sposób ludziom naprawdę ciężko chorym, zostać zauważonym i nie być wyśmianym? Całe szczęście TAK!

Kiedy rok temu przez internet przelewała się fala hejtu na akcję Ice Bucket Challenge i mnożyły się jej tanie przeróbki z nominacjami na kolację, zaproszeniami na loda itd., na całe szczęście było też nie tak małe grono osób, które pozostały wierne samej idei do końca. Potrafiły one znaleźć chwilę, by pobudzić w sobie kreatywność i zrobić coś naprawdę fajnego, nie tracąc przy tym głównej idei – uświadamiania, jak straszną chorobą jest stwardnienie zanikowe boczne (ALS) i że możemy pomóc cierpiącym na tę chorobę.

Jako zespół Grupy Płodni.com też wzięliśmy wówczas udział w tej akcji i zaraziliśmy nią kolejnych ludzi, a wszystko w szczytnym celu. Dziś więc dumnie czytamy na Daily News, że dzięki całej akcji i milionowi dolarów przekazanemu przez ALS Association naukowcom z Uniwersytetu Medycznego w Massachusetts udało się zlokalizować gen, który wywołuje ALS. Mamy nadzieję i wierzymy, że to wielki krok na krótkiej drodze do pokazania gestu Kozakiewicza tej chorobie.

Źródło: www.nydailynews.com