The Sims Social nowym hitem na Facebook’u!

Liczba aktywnych użytkowników grających w The Sims Social na Facebooku osiągnęła prawie 1.5 miliona. Electronic Arts może pochwalić się długą historią gier na Facebooku. Niewątpliwie The Sims Social dołącza do elitarnego grona brandów Sims, które sprzedały 140 milionów gier od czasu wprowadzenia na rynek 10 lat temu. Gry zostały przetłumaczone na 22 języki w 60 krajach.

Na czym polega gra The Sims nie trzeba już nikomu przypominać. W telegraficznym skrócie jest to po prostu symulacja życia. Gracze tworzą swoje Simsy lub jak kto woli osobowości wirtualne mając wpływ na każdy aspekt życia towarzyskiego budując przy tym relacje z ich prawdziwymi Facebookowymi przyjaciółmi.

Zabawa z The Sims Social zaczyna się, gdy przed graczami stawiane są wyzwania, takie jak flirtowanie, żartowanie, czy zawieranie związku małżeńskiego.

Wszystkie wyzwania zaprojektowane są, aby wytworzyć nieco zawstydzające, śmieszne lub nawet kłopotliwe interakcje między znajomymi na Facebooku poprzez publikowanie aktualności lub wpisów na ścianie.

Gra dostępna jest w pięciu wersjach językowych, a ostatnio zdobyła nawet nagrodę Best Browser Game Award 2011.

Aplikacja The Sims Social jest darmowa. Posiada także fan page, który może pochwalić się niemal 7.5 mln fanów.