Timeline Facebooka. Ciąg dalszy zmian wkrótce nastąpi

Internetowy pamiętnik

Timeline czyli nowy profil już wkrótce pojawi się na Facebooku. Linia czasu będzie pokazywała znacznie więcej wiadomości niż obecne rozwiązanie i ma być lepiej dopasowana graficznie. Pierwsze co zwróci uwagę internauty to przede wszystkim dużych rozmiarów zdjęcie na górze strony, które będzie stanowiło okładkę profilu. Za pomocą przewijania będzie można dodać kolejne zdjęcia w porządku chronologicznym. Ponadto, jak zapewniają twórcy Facebooka zdjęcia z absolutorium nie zginą w gąszczu wiadomości i zdjęć np. z porannego śniadania. Poniżej standardowo wyświetlane będą, wydarzenia oraz wpisy użytkowników.

Podziel się wszystkim

Atrakcyjność profilu ma być zwiększona również poprzez funkcję powiększania co ciekawszych opublikowanych treści. Mniej popularne i niezbyt interesujące wpisy będzie można ukryć. Pojawi się również mapa z zaznaczonymi za pomocą Facebook Places miejscami, w których użytkownik się pojawiał. Nowe aplikacje pozwolą również na dzielenie się ze znajomymi tym, co aktualnie robimy np. „Czytam książkę”, „Gotuję”. Do aktywności znajomych będzie można dołączyć i w danej chwili słuchać z nimi tego samego utworu.

Zero prywatności?

Już ostatnie wprowadzone przez Facebooka zmiany wprowadziły wiele zamieszania wśród internautów. Chodzi o aktualizację kontroli prywatności oraz grupowanie kontaktów. Z jednej strony nowe funkcje zwiększą interakcje pomiędzy użytkownikami, z drugiej – pojawia się coraz więcej obaw związanych z bezpieczeństwem danych i zachowaniem prywatności. Mówimy o 800 milionach użytkowników.

Jakby zmian było mało, Facebook wprowadzi również nową funkcję o nazwie Ticker, która umożliwi śledzenie znajomych w czasie rzeczywistym. Więcej o bocznym panelu:

Testować nowe usługi można już teraz: https://www.facebook.com/about/timeline

W sieci już pojawiają się opinie, że urok Facebooka na tym straci, co z kolei zwiększy szanse Google+. A co Wy o tym sądzicie?